Tosya'da bu kadarda olmaz detirten olay yaşandı

Tosya'da bu kadarda olmaz detirten olay yaşandı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde yaşanan ilginç görüntü sonrası vatandaşlar ‘’Pes Doğrusu ‘’ dedirten olaya şahit oldular  

Geçtiğimiz günlerde sıcak asfalt çalışmaları nedeniyle ana cadde üzerinde bulunan orta refüjler bozulmuş ya da kaldırılmıştı. Belediye ekipleri Atatürk Caddesi üzerinde bulunan orta refüjün yenileme çalışmalarına başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan itibaren çalışmalara başlayan ekipler 70 cm yüksekliğindeki bordür taşlarıyla orta refüjü yükseltiyor.

Çalışmaların devam ettiği bu günlerde yaşanan ilginç bir olay aslında önemli bir sorunu da gün yüzüne çıkardı. Adının Emine K. olduğunu öğrendiğimiz 68 yaşındaki yaşlı kadın yolun karşısına geçmek için yaklaşık 70 cm yüksekliğindeki bordür taşından atlayarak kendince önemli bir soruna çözüm buldu. Kendisine neden böyle tehlikeli bir yola başvurdun diye sorulduğunda ‘’ Ben buraya kadar yürüdüm ve her zaman buradan karşıya geçerdim. Şimdi geri dönüp aşağı meydana kadar inecek durumun yok zaten yorulmuşum tekrar geri dönmek istemedim’’ dedi.

Tosya Belediyesi yaptığı orta refüjler çalışması ile çevre düzenlemesi ve estetik olarak ilçe merkezine ayrı bir estetik katacak fakat vatandaşların yolun karşısına geçişleri konusunda nasıl bir çözüm bulacağı merak ediliyor.

     (SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kul Ahmed
Kul Ahmed - 10 ay Önce

Az aşağıda geçiş için yer var

Tosyalı
Tosyalı - 10 ay Önce

Çağdaş şehirlerin seviyesi kaldırım yüksekliğiyle ters orantılıdır.

Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 10 ay Önce

vatandaşların yolun karşısına geçişleri konusunda nasıl bir çözüm bulacağı merak ediliyor. ? Sorusuna cevabım şu dur. karşıdan karşıya geçmek için yayalara (engelli vatandaşlarımızda dahil olmak üzere) mahsus üst geçit merdiveni yapılabilir düşüncesindeyim.

Hakverdi Erşan
Hakverdi Erşan - 10 ay Önce

Yerel yönetim doğru olanı yapmış fakat orta rufuj lardan yaya gecidgeçidi ile geçişler yapılabilir.Dogrusu rufujlarin nereden başlayıp nerede bittiğini bilmiyorum.Istanbulda yaşıyorum. Büyük kentlerde gördüğüm kadarı ile tufujlardan geçişler yapılıyor.

Ergün candan
Ergün candan - 10 ay Önce

Kopru yapacak zor bir sey degil yolu vatandas icin yapiyor eyvAllah hizmette sinir olmamasi gerekir kopruyude vatandas magdur edilmemesi gerekir tskler calismalarinizdan dolayi

Tosyalı
Tosyalı - 10 ay Önce

Bence bordurun yüksek olmasının sebebi asfalt atılırken hakkı ile kazıma işi yapılmıyor ya onun için ileriye dönük yatırımdır.
Yol devamlı yükselip duruyor

Ahmet ERGEN
Ahmet ERGEN - 10 ay Önce

Refüj'lerin uygun olan bir yerine kesinti koyup vatandaşın geçeceği yere trafik işareti koyup çözüm olabilir sonuçta yoğun trafiği olan bir şehir değil en iyisi üst geçit ama kim geçer bilemem

Adsız güzel
Adsız güzel - 10 ay Önce

Bu tür sorunlar heryerde var malesef yerleşim olan yerlere üst geçit yapılabilir ama yapmazlar engelli ve yaşlılar düşünülerek yapsalar Böyle şeyler yaşanmaz


SIRADAKİ HABER