TOSYA DA AVUKATLIK HİZMETLERİ NE OLDU

Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan yeni avukatlık ücret tarifesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

TOSYA DA AVUKATLIK HİZMETLERİ NE OLDU
Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan yeni avukatlık ücret tarifesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Hukuki yardım ve davalarda avukatlara ödenecek yeni ücretler belirlendi.
Sözlü danışmanlıkta 250, vasiyetname hazırlanmasında bin 450 lira ödenecek. Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar için 3 bin 600, Yargıtay'da ilk derecede görülen davalar için 3 bin 500 lira avukatlık ücreti alınacak.

Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan yeni avukatlık ücret tarifesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, büroda sözlü danışmanlıkta ilk saat için 250, takip eden her saat için 150 lira, gidilen yerde sözlü danışmanlıkta 500, takip eden her saat için 250, dilekçe, ihbarname, ihtarname ve protesto düzenlenmesi 360, miras sözleşmesi ve vasiyetname hazırlamada bin 450, ticari işlerle ilgili sözleşme düzenlemede bin 500 lira avukatlık ücreti alınacak.

 
Kanun gereği bulundurulması zorunlu sözleşmeli avukatlara ödenecek ücretler de yeniden belirlendi. Buna göre, yapı kooperatifleri için ücret bin, anonim şirketler için ise sözleşmeli avukatlarına ödenecek ücret bin 500 lira olacak.

Yargı yerleri ile icra ve iflas dairelerinde yapılan ve konusu para olmayan veya parayla değerlendirilemeyen hukuki yardımlar için ödenecek ücretler de artırıldı. Buna göre, icra dairelerinde yapılan takipler için ücret 300, ceza soruşturma evresinde takip edilen işler için 600, fikri ve sınai haklar mahkemelerinde takip edilen davalar için 2 bin 600, ağır ceza mahkemelerinde takip edilen davalar için 3 bin 600, Yargıtay'da ilk derecede görülen davalar için 3 bin 500, Yargıtay, Danıştay, Askeri Yargıtay ve Sayıştay'da temyiz yoluyla görülen işlerin duruşması için bin 350, Yüce Divan sıfatıyla bakılan davalarda da 6 bin lira avukatlık ücreti alınacak. Bireysel başvurularda duruşmalı işlerde 3 bin 600, duruşmasız işlerde bin 800 lira ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 23:53
YORUM EKLE
banner226
SIRADAKİ HABER