Tosya'da 91 yıldır aynı konu tartışılıyor

Çeltik üreticilerini ziyaret eden Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken’e çeltik üretimi yapan çiftçiler susuzluktan dert yandı.

Tosya'da 91 yıldır aynı konu tartışılıyor

Çeltik ekiminin başlamasının ardından Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken yönetim kurulu üyesi ve Aşağı Köyü Muhtarı İhsan Koçgözlü ile birlikte ilçemiz Aşağı Dikmen Köyünde çeltik üreticilerini ziyaret etti.

Akdiken;”Devrez Çayı Vadisinde kuraklık nedeniyle, su azaldı. Çayın geniş olması da suyu dağıtıyor ve su tutmuyor. Dağılan su aşağı kesimlere inmeden kayboluyor ve çiftçimiz çeltik için su bulamıyor. Devrez çayında yapılacak olan ıslah çalışması suyu toplayacağı için su sorununu çözecek ve çiftçimiz rahat nefes alacak” dedi.

Tosya Ziraat Odası Başkanı bu açıklamayı 07.05.2018 tarihinde yaptı.Şimdi sizlere 1927 yılında yine o dönemki yetkililerin Devrez'in Islah çalışması yapılması ile ilgili tavsiye ve açıklamalarını olduğu  Dilek Dergisi yazarı Behçet tarafından 1 Teşrinevvel 1927 tarihinde konu halkında bir dizi yazılar kaleme almış ve bu konunun çözüme kavuşması için fikirler ortaya koyduğu yazıyı yayınlıyoruz.

1927 ile 2018 gündemi aynı! 91 yıldır aynı mevzuu...

Demek geçen süre zarfında arpa boyu kadar yol alınamamış.

Hala ıslah edilecek...

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSEYİN EKEN
HÜSEYİN EKEN - 11 ay Önce

DEVREZİ TOSYA'DA ISLAH EDEMEZSİNİZ, DEVREZİ ISLAH ETMENİN YOLU; ÖNCE DSİ 5. BÖLGE ANKARA (KURŞUNLU,ILGAZ HATTI İÇİN) VE 23. BÖLGE KASTAMONU (TOSYA) HATTI İÇİN DEVREZ-KIZLARYOLU BARAJI'NA UYUMLU ORTAK PROJE HAZIRLAYACAKLAR, SONRA BU PROJE DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ONAYLANACAK, SONRA PROJE İÇİN GEREKLİ OLAN PARAYI ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI YATIRIM BÜTÇESİNE KOYACAK, KALKINMA BAKANLIĞI BUNU UYGUN GÖREREK PARAYI AKTARACAK , GENEL MÜDÜRLÜK İHALEYİ VE SÖZLEŞMEYİ YAPACAK İŞE BAŞLANACAK.

ÖYLE GAŞIN BAŞINDA RESİM ÇEKTİRMEYLE DEVREZİ HER SENE ISLAH EDİYORSUNUZ YA ZATEN.

DEVREZİ TOSYA'DAN ISLAH EDEMEZSİNİZ, BIRAKIN BU FOTOROMAN RESİMLERİ ÇEKTİRMEYİ DE GERÇEKÇİ OLARAK SİYASİLERİ SIKIŞTIRIN. SİZİNKİSİ SÖZ OLA BERİ GELE.

SU OLMAYAN DEVREZİN ISLAHI, SU YOK SUUUU, ISLAH ETSENİZ NE OLUR ETMESENİZ NE OLUR, ASLI KONUNUZ GÜNDEMİNİZ DEVREZ-KIZLARYOLU BARAJI OLSUN. HAYIRLI RAMAZANLAR

Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 11 ay Önce

:) Yine lafta kalır.

SIRADAKİ HABER