Tosya'da 60 Yıl Sonra Bir Mahalle Muhtarını Değiştirdi

31 Mart Mahalli seçimleri muhtarlık seçimlerinde farklılıklara neden olurken Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 60 yıl sonra bir mahalle muhtarını değiştirdi.

Tosya'da 60 Yıl Sonra Bir Mahalle Muhtarını Değiştirdi
banner266

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Tosya İlçesi Dilküşa Mahallesi Muhtarını 60 yıl sonra değiştirdi. Mevcut Muhtar Erdoğan Filiz’in dedesi Abdullah Filiz 1959 yılında ilk defa mahalle muhtarı olarak seçilmişti. Abdullah Filiz’in muhtarlığı bırakmasının ardından yerine oğlu Kazım Filiz mahalleye muhtar seçildi.

Kuşaktan kuşağa devam eden muhtarlıkta Kazım Filiz’in görevi bırakmasıyla yerine oğlu Erdoğan Filiz Muhtar seçildi. Uzun yıllar Dilküşa Mahallesinde muhtarlık yapan Erdoğan Filiz babası ve dedesi kadar şanslı değildi.
31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerimde Dilküşa Mahallesi’ne 4 kişi muhtar adayı oldu. Yaklaşık 3.127 seçmenin olduğu Dilküşa Mahallesinde 25 yıl muhtarlık yapan Erdoğan Filiz 540 oy farkıyla muhtarlığa veda etti.

60 yıl sonra 540 oy farkıyla mahalle muhtarlığını kazanan İsa Bacaksız, “mahallede değişime ihtiyaç vardı.  4 aday yarıştık, mahallemiz teveccüh gösterdi muhtarımızdan 540 oy fazla alarak Dilküşa Mahallesine muhtar seçildim. Mahalle sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Mahallemiz için çalışacağım, hizmet için çalışacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
DİLKÜŞAH SAKİNİ
DİLKÜŞAH SAKİNİ - 4 ay Önce

İsa Bey'e görevinde başarılar dilerim en güzel şekilde mahallemizi temsil edeceğine eminim Allah Yolunu Bahtını Açık Eylesin gardaşım

GAZİ
GAZİ - 4 ay Önce

YETER ARTIK GENÇLER ALSIN HAYIRLI OLSUN İSA MUHTARIM

mahalle sakini
mahalle sakini - 4 ay Önce

Öncelikle hayırlı olsun. Girmiş olduğunuz muhtarlık yarışında seçmiş olduğunuz azaların size hiçbir katkısı olmadımı. Aza olarak seçtiğiniz kişileri konu mankeni olarak mı yazdınız. Yoksa sizde mi ben yaptım oldu diyenlerdensiniz... Bakalım siz Erdoğan Filiz gibi 25 yıl muhtarlık yapabilecekmisiniz. Önemli olan şampiyon olmak değil , Şampiyon kalabilmektir... 5 sene kısa bir zaman. iyi çalışmalar...

Ali ŞİMŞEK
Ali ŞİMŞEK - 4 ay Önce

Başarılar yolun açık olsun kardeşim.

Tosyalı
Tosyalı - 4 ay Önce

Hadi bakalım hay maşAllah. Dilküşa mahallesi muhtarı Kaleyakası bağ larınına bakar inşAllah, bakmaz Kaleyakası bağları Dilküşa mahallesine bağlı. Kemer köprüdün tutun Ekincik köyü yol ayrıcına nadar dolmuş seferi yapılsın, yolcu olsun veya olmasın, Bu halka hizmettir. Belediye ile işbirliği yapılsın. Bazı duraklar yapılsın. yağmurdan yağıştan insanlarımız ıslanmasın.

Çalışacööz didi
Çalışacööz didi - 4 ay Önce

Dilküşarının başından sonuna gada ıslah isdiyoz mahallening yini yapulaşan yirlerining sokaklarınıng hiç hazı yok. Kimi imarıng dışında kimi sellöğ gibi bazı yirlerde galdurum yok menderes caddesining galdurum diyi bişiyi yok hep işgal itdile. Mıkdarım el at

SIRADAKİ HABER