TOSYA CUMHURİYET MEYDANINA SAAT KULESİ YAPILIYOR

Tosya’ya yapılması planlanan saat kulesi ilçenin görüntüsünü değiştirecek.

TOSYA CUMHURİYET MEYDANINA SAAT KULESİ YAPILIYOR

Haber: Sedat Ağacıkoğlu (İHA)

Tosya'nın görselliğiyle özdeşleşen Cumhuriyet Meydanı’nda şimdi de saat kulesi inşa edilecek. Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet Meydanı’nda inşa edilen kalenin Hıdırlık Tepesi’ne nakledilmesinin ardından yerine yapılan süs havuzunun kaldırılması gündemde.
Cumhuriyet Meydanı’na yakışır bir şekilde inşa edilmesi planlanan saat kulesinin ilçenin mimari yapısına uygun olacağı ve Tosya’nın mimari kültürünü sergileyeceği düşünülüyor.

Saat kulesi için özellikle Cumhuriyet Meydanı’nın seçilmesi şehrin görselliğini değiştireceği ve yeni inşa edilecek olan Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü binaları ile şehir silüetini tamamlayacak.

Ayrıca Belediye başkanlığı ilçe merkezi olarak bilinen merkezi noktanın adı konusunda da yeni bir tartışma başlattı.
Cumhuriyet Meydanı olarak bilinen şehir merkezinin resmi kayıtlarda isminin olmadığı öğrenildi. Belediye başkanlığı şehir merkezinin isminin halk tarafından yapılacak kamuoyu yoklaması ile yeniden tespit edilerek Resmi adres sistemine bu şekilde kayıt edileceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 14:08
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevzat
Nevzat - 2 yıl Önce

Biraz geç kalınmış bir proje bence. Çok süper olur. Hatta mümkünse çay boyuna da dijital saatler ve termometreler de konulabilir.

Dobra 37
Dobra 37 - 2 yıl Önce

Memleketin her derdi bitti Allaha Şükürler olsun. Şimdi zamanı bilmeyen Tosyalıya saat yaptırılıyor. MaşAllah Aferin. Birde zili kuvvetli olursa belgi uyuyan Tosyalı uyanır. Uyanırsa biraz sıkıntı olabilir.

Mehmet
Mehmet - 4 ay Önce

Benim fikrim saat kulesi yerine tosyamızın pirinci meşhur güzel pirinç başağı yapılsa daha iyi olur.

Genç
Genç - 2 yıl Önce

Bence belediye çalışmıyor belediye çalışıyor gibi görülüyor . Yeni projeler lazım dönemin başkanı yaptırdı diye imzasını atması lazım park gibi dev projelere imza atması lazım içme suyu fabrikası kursun bi gelir halk ekmek fabrikası kursun bi gelir sosyal tesisler kursun gelir daha ne diyim geç olarak

SIRADAKİ HABER