Tosya bu yolu haketmiyor ''Acil Çözüm''

Tosya bu yolu haketmiyor ''Acil Çözüm''

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya ilçesi Eceönü mevkiinde yer alan Çankırı kavşağında devam eden kavşak çalışması yüklenici firma tarafından tam mesaili olarak devam ediyor.  

Ramazan Bayramı öncesinde D-100 karayolunun önemli geçiş noktası olan Tosya-Çankırı Kavşağında çalışmalara hız verildi. Yetkilileri yan bağlantı yolların dolgu çalışmalarında sona gelindiği ve Fora Kazık çalışmalarının tamamlandığını belirterek bayram trafiğinde yoğunluk yaşanmaması için çalışmaları hız verildiği ifade ettiler.

Çalışmaların devam ettiği kavşakta en büyük sıkıntıyı yine Tosya halkı yaşıyor. Özellikle Bağ ve Bahçe işleri ile uğraşan ve geçimini bu yoldan kazanan ‘’Bağcı’ ’diye bilinen vatandaşlar kendi tarım arazilerine gidiş ve gelişlerinde adeta çile yaşıyorlar.

Görüşlerini aldığımız vatandaşlar ‘’Tosya girişinin kapatılması sonucu bizler araçlarımızla yaklaşık 10 km mesafe giderek Bölge Trafiğin bulunduğu kavşaktan dönüş yapmaya zorlanmaktayız. Ayrıca hiçbir güvenlik tedbiri alınmadan, uyarı ve aydınlatma levhaların konulmayan alelade acılan yan yol ile 30 bin nüfuslu Tosya ilçesine giriş yolu verilmiş durumda. Açılan yan yolda hiçbir şekilde düzeltme ve mıcır çalışması yapılmayarak dağ yolu şeklinde Tosya’ya giriş sağlanmakta. Bu bizlerin içini acıtıyor. Yazık günah değil mi bu Tosya halkına. Tamam bazı şeyleri anlayışla karşılıyoruz böyle büyük bir projede böyle aksaklıklar olur ve zamanla çözüm bulunur fakat en azında Tosya’ya giriş için yapılan yolda bir düzenleme yapılsın. Yetkililerden bu duruma acil olarak çözüm bulunmasını istiyoruz’’dediler.

Yetkililerin ve yüklenici firmanın Tosya halkının bu talebini en kısa zamanda değerlendirerek gerekli çalışmaların yapılacağı kanaatindeyiz.

(SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turk1071
Turk1071 - 10 ay Önce

Her hali hakediyorsun Tosya, oy verirken akillanmadikca bunları görürsün vede bir adımda öteye gidemezsin işte böyle tosya

Kul Ahmed
Kul Ahmed - 10 ay Önce

Bu da geçer

Ahmet Baş
Ahmet Baş - 10 ay Önce

Bugün sözkonusu yola düzenleme çalışmaları başladı sorunun tam çözümü için geçici göbek yapılmalı

3 33
3 33 - 10 ay Önce

ömür biter tosya da yol bitmez

Metin Büyükkavas
Metin Büyükkavas - 10 ay Önce

Fotoğraflar zaten her şeyi anlatıyor.Hiç bir yetkili ilgilenmese ble bundan daha kötüsü olamazdı.Bir önceki kavşakta gözler önünde ! ! !

Tosya
Tosya - 10 ay Önce

Herhalde büyüklerimiz orasını helikopterle geçiyorlar ki durumun farkında değiller....

Munir
Munir - 10 ay Önce

Herkez hak ettigi gibi yönetilir bence tosya çok daha kötüsünü hak ediyor bu halk a müstehak altının gr olmus 216 tl siz hala yol bekleyin gelir belki

Meryem
Meryem - 10 ay Önce

Abi cok güzel bir konuya deyindin mafoluyoruz yaa dogramacidan giriyoruz oda uzak oluyor


SIRADAKİ HABER