TOSYA BU HABERE DİKKAT

İsmi Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişen Tosya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi komplike bir yapıya, Hükümet Konağı ise geniş bir alana kavuşuyor.

TOSYA BU HABERE DİKKAT

İsmi Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişen Tosya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi komplike bir yapıya, Hükümet Konağı ise geniş bir alana kavuşuyor.

Mevcut binanın yıkılarak yeniden yapılacak olan İlçemiz Hükümet Konağı’nda hizmet veren kamu kurumları da yeni yerlerine taşınacak. Proje sürecinin başlamasıyla birlikte kamu kurumlarının hizmet vereceği yeni yerlerin planlaması yapılıyor.

Kamu kurumları kaynaklarından edinilen bilgiye göre Hükümet Konağı’nda faaliyet gösteren Adliyenin farklı çatı altında diğer kurumların ise tek bir çatı altında faaliyet göstermesi planlanıyor.

Planlamaya göre geçtiğimiz yıllarda Tosya Devlet Hastanesi hizmet binasının inşaatı esnasında hizmet veren prefabrik binaya Adliye,

Sağlık Meslek Lisesi binasına ise Kaymakamlık ve diğer kamu kurumları taşınacak.  

Hükümet Konağı binasının yıkılarak yeniden yapımı sürecinde inşaatın tamamlanmasına kadar Adliye hastane altındaki prefabrik binada, Kaymakamlık ve diğer kamu kurumları ise Sağlık Meslek Lisesi binasında geçici olarak hizmet verecek.

Hükümet Konağının taşınması planlaması yapılırken diğer bir diğer önemli planlama da ismi Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişen Tosya Sağlık Meslek Lisesi için yapılıyor.  

İlçemizin çevre il ve ilçelerden en fazla tercih edilen okulu olan Sağlık Meslek Lisesi’nin yurdu olmaması nedeniyle yurt sorununa çözümün okulun taşınması olarak planlanıyor. Yurdu, spor salonları ve diğer sosyal donatılarıyla kompleks bir yapı olan YİBO’nun bina güçlendirme işleminin tamamlanmasının ardından Sağlık Meslek Lisesi olarak tahsis edilecek. İlçemizde en fazla tercih edilen okullardan biri olan Sağlık Meslek Lisesi’nin YİBO’ya taşınmasıyla kendi ait bir yurdu olacağından tercih sebebi sayılacağı düşünülüyor.

Sağlık Meslek Lisesi’nin yurdunun açılmasıyla birlikte ilçemizdeki ortaöğretim yurdu sorunu da asgari seviyeye inerek gelen öğrenciler problem yaşamayacak.  

Taşıma işlemi bu şekilde planlandığı gibi gerçekleşirse Hükümet Konağı ve Sağlık Meslek Lisesi şehrin dışında hizmet vermeye devam edecek.  

Kaynak: Açıksöz Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 13:41
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem OLGUN
Adem OLGUN - 3 yıl Önce

fen hisesi nerede, sosyal bilimler lisesi nerede neymiş tosyada ilk olacak tosyada hiç bir şey ilk olmaz hiç olmaz bu kafalar ile 5000 nüfuslu kargıda fen lisesi var öğretmen evi var eğitim var tosyada trı vırı siyasetten başka ne var

ilayda
ilayda - 3 yıl Önce

hükümet konaği yapacağiz di̇ye bi̇r okulaun yeri̇ni̇n deği̇şmesi̇ yi̇boya gi̇tmesi̇ gerekli̇ tosya köyleri̇nde ki̇ çoçuklarimizn başka i̇lçelerdeki̇ yi̇bolara gönderi̇lmesi̇ hangi̇ akla ve mantiğa uygundur. ki̇mse mazeret aramasin yok yurt olacakmişda yok terci̇h edi̇lecekmi̇şte ükümet konaği yapacak başka yer bulamadinzda bi̇r okulun arsasina ve bi̇nasinami göz di̇kti̇ni̇z bi̇r okul bi̇nasina sahi̇p çikamayanlarin fen li̇sesi̇ açaçağiz di̇ye ortalarda gezmesi̇da mani̇dardir

fadime arslan
fadime arslan - 3 yıl Önce

halki kandirmaya devam.

SIRADAKİ HABER