TOSYA BELEDİYESİNDEN ÖNEMLİ UYARI

Tosya Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerde etkili olacak olan soğuk hava nedeniyle su sayaçlarının donma ve patlama tehlikesine karşı vatandaşları uyardı.

TOSYA BELEDİYESİNDEN ÖNEMLİ UYARI
banner255
Tosya Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerde etkili olacak olan soğuk hava nedeniyle su sayaçlarının donma ve patlama tehlikesine karşı vatandaşları uyardı.Tosya Belediyesi Su ve Kanalisazyon Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, düşen sıcaklığın su sayaçlarının donarak hasar görmesine neden olacağı belirtilerek donan sayaçlara sıcak su veya ateşle müdahale edilmemesi uyarısı yapıldı. Su sayaçlarının bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılmasını, kırık camların yenilenmesi gerektiği belirtildi.
 
DONAN VANALAR KAPATILMALI
Açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; bölgemizin, Çarşamba gününden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisine girileceği ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşlerinin beklendiği belirtilmektedir. Bu nedenler, sayaçlar ve açıkta kalan su boruları izocam, cam yünü, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalıdır. Sayaç yeri temiz, aydınlık, rüzgâr almayacak şekilde düzenlenmelidir. Su sayaçlarının donması halinde ise patlayan sayaçtan akan sudan dolayı diğer sayaçların donmasına engel olabilmek için vananın kapatılarak suyun kesilmesi gerekir.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 22:42
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256