Tosya Belediyesi ve Orman İşletmesine 60 İŞKUR işçi alımı yapıldı

Tosya Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü ile Kastamonu İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla yapılan anlaşma sonrasında 60 kişi istihdam edildi.

Tosya Belediyesi ve Orman İşletmesine 60 İŞKUR işçi alımı yapıldı

Haber : Sedat Ağacıkoğlu -İHA

Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde Tosya Orman İşletme Müdürlüğü'ne alınacak geçici işçiler için kura çekildi. Tosya Orman İşletme Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği noter huzurunda müracaat eden 30 kişi için kura çekildi. Orman İşletme lokalinde gerçekleşen ve 15 geçici işçinin çalıştırılacağı iş için 30 kişi müracaat etti. Alınan işçiler ormancılık faaliyetlerinde ağaçlandırma, fidan üretimi, tüpleme, çapa yapılması, orman temizliği gibi işlerde 6 ay çalışacak olan işçilerin maaş ve sigorta gibi ödemeleri İŞKUR tarafından yapılacak.

Tosya Belediyesi Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği 45 geçici işçinin alımı gerçekleştirdi. Alınan işçiler Çevre Temizliği faaliyetlerinde 6 ay çalışacak olan işçilerin maaş ve sigorta gibi ödemeleri İŞKUR tarafından yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER