TOSYA BELEDİYESİ UYARIYOR

Tosya Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi yetkilileri son zamanda meydana gelen kanalizasyon hatlarındaki tıkanmalarla ilgili önemli değerlendirmelerde ve uyarılarda bulundu.

TOSYA BELEDİYESİ UYARIYOR

Vatandaşlardan gelen tıkanık kanalların açılması konusundaki talepleri hızlıca değerlendirdiklerini belirten yetkililer bunun yanı sıra ana kanalizasyon hattında da meydana gelen tıkanıklıklarda oldukça ilginç cisimler çıkarıldığını ifade ettiler.

Yapılan açıklamada yetkililer ;” Atıksu arıtma oranında Türkiye genelinde iyi bir noktaya geldiğimizi ifade edebiliriz. Yalnız kanalizasyon hatlarında sürüklenemeyecek büyüklükte malzemelerin atılması sonrasında hem vatandaşlarımız hem de biz oldukça büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarına istiyoruz. Tosya ilçe genelinden toplanan pis suyun tamamını arıtırken bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Kanal hatları çöp kutusu mantığı ile kullanılırken bu hatlara atılan katı maddeler ve atık yağ sistemin çalışmasını tamamen engellemektedir. Atılan her katı atık vatandaşlarımıza kanalizasyon arızası olarak yansımaktadır ve geçtiğimiz günlerde Atıksu Arıtma Tesisi kanalizasyon hattından battaniye gibi hattı tıkayıcı bir cisim çıkartılmıştır. Bunun yanı sıra kanal hattına sürekli olarak lateks eldiven, iç çamaşırı, poşet ve pet şişe gibi malzemeler atılmaktadır. Hattı tıkayan bu tür malzemeleri kullandıktan sonra çöp yerine hatta atan kişiler hakkında da yüklü cezai işlemler uygulanacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 12:19
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER