TOSYA BELEDİYESİ SOSYAL PROJELERE HIZ VERDİ

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Sosyal projeleri ile şehrimize yeni bir çehre kazandıran Tosya Belediyesi, park ve yeşil alan yapımı konusuna da büyük önem veriyor.

TOSYA BELEDİYESİ SOSYAL PROJELERE HIZ VERDİ

Kısa sürede yapımı tamamlanan Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap parkı, Siteler park, Sağlık parkı ve Mehmet Akif Ersoy parkı ile yetişkinlerin de dinlenme imkânı bulduğu yeşil alanların yanı sıra Cumhuriyet Parkı, Osmanlı Parkı ve Mehmet Erkaragülle Parkı’nda da revize çalışmaları yapılarak buraların canlı tutulması sağlanmıştır. Son olarak Karabaş Türbesi yanında yeşil alan olarak ayrılan bölge üzerinde park yapım çalışmalarına başlayan ekipler kısa sürede atıl vaziyette olan alanın hafriyat çalışmalarını tamamladı.

 

Çalışmaları yerinde izleyen Belediye Başkanı Kazım Şahin ve Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş şehir merkezinde yıllardır atıl vaziyette duran yeşil alanların hayata geçirilmesiyle birlikte bölgeye canlılık katılacağını ifade ettiler. Aynı zamanda burada bulunan Karabaş Türbesi'nin de çevre düzenlemesi ile birlikte hak ettiği saygıyı kazanacağı ifade edildi. yapılan çalışmaları takip eden Başkan Şahin; " İlçe merkezinde şehrin nefes alabileceği alanların oluşturulması konusuna özellikle dikkat ediyoruz. Ayrıca yine bu yeşil alanların bakım çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Hemşerilerimizin ve özellikle çocuklarımızın gönül rahatlığı ile dinlenebilecekleri alanlar hızlıca hayata geçirilecek ve yine bu tür yeşil alanlar projelendirilecektir. Özellikle şehir merkezindeki park yapım çalışmalarında tüm ekiplerimizle birlikte hızlı bir operasyon yaparak projenin bir an önce hayata geçirilmesine de özen gösteriyoruz" dedi


Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 16:25
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER