Tosya Belediyesi Hıdırlık Tepesinde çalışmalarına başladı

Tosya Belediyesi Hıdırlık Tepesinde çalışmalarına başladı

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Kazım Şahin tarafından düzenlenen basın toplantısında Başkan Kazım Şahin tarafından Tosya Hıdırlık tepesine yapılacak olan sosyal tesis ile ilgili açıklamanın ardından belediye ekipleri bölgede hummalı bir çalışma başlattı.

Uzun yıllar önce projelendirilen ve aplikasyon çalışmaları yapılan Hıdırlık Tepesinde şimdi araç yolu genişletilerek ulaşıma daha elverişle bir hale getiriliyor. Ayrıca Hıdırlık Tepesi Sosyal Tesisi tamamlanıp bittikten sonra burayı ziyaret edecek vatandaşların yaya olarak ulaşım sağlamaları için de Fatih Orta Okulundan en üst noktaya kadar uzanan hat için şu günlerde yaya yolu hafriyatı alınıyor.

Bunun yanı sıra Hıdırlık Tepesinin kent merkezine bakan tarafına kademeli oturma alanlarının yapılması için de alan açma çalışmaları devam ederken yine en üst noktada ana bir bina ve seyir bölgesi Tosya Belediyesince inşa edilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 10 ay Önce

Yollar ne olacak yollar
Doktor ne olacak doktor
Herşey tamam seyir tepesi kaldı noksan

misafir
misafir - 10 ay Önce

Hıdırlıkla uğraşacağınıza çeşmelerden akan kireci temizleyin yıllardır kireç içiyoruz 50 yıldır bir arıtma istayonu yapılmamış milletin cebinde saat varken saat kulesi dikiyoruz hıdırlığa 1 yılda 2 ay çıkılır biz 24 saat kireçli su içiyoruz içiriyorlar

Lütfen ciddiyet
Lütfen ciddiyet - 10 ay Önce

Haberi guzemlı hale getirmek için resmen saçmalıyorsunuz ve ciddiyetten uzaklasiyrsunuz..rivayete göre soyleymiş diyerek!!!

Mert
Mert - 10 ay Önce

Dağdan su evlerimimize drek gelsin su kreçsizdir bunu göre bilirsiniz Suya klor katılınca su kreçli oluyor ve tosya da mübarek bazı yerlerin muslukları bembayaz akıyor bu sebeptende kreç oranı yüksek su fabrikalarına sora bilirsiniz dağdan gelen kaynak sularında kreç yoktur tanklarda dinlendilirir klor katmadıklarını söyledi bir firma yetkilisi bu sebepten bizim paket sular yosun tutmaz raflarda kreci yoktur demişti. Yer yüzüne yakın su kuyularında klor katmak zorunlu olduğunu da ifade etmişti bu da demek oluyorki dağ sularının ulaştıralamadığı yerlere su kuyuları oluşturulmuş ee haliyle yer yüzüne yakın olan bu kuyularara klorda katılması zorunlu.

SIRADAKİ HABER