Tosya Belediyesi Budamaya Start verdi

Tosya’da belediye sınırları içinde bulunan yeşil alanlarda havaların ısınmasıyla birlikte bahar hazırlıkları hız kazandı.

Tosya Belediyesi Budamaya Start verdi
Ağaç budama, park ve bahçelerin bakımının yapılması için hazırlıklara başlayan Tosya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Rıhtım Boyu Caddesi Kuru Çay kenarında çalışmalarına başladı.

        Bahar hazırlıkları ile çalışmaları birim sorumluları eşliğinde yerinde inceleyen Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş, Kuruçay kenarında bulunan ağaçların yeniden filiz vermesi için budandığını söyledi. Başkan Yardımcısı Ateş, kuru ve hasta olan ağaç dallarının kesilmesinin ardından, bölgenin temizliğinin de Tosya Belediyesi tarafından yapılacağını belirtti. Ateş, betonun soğukluğu yerine yeşilin sıcaklığı ile şehrin çehresini değiştirmeye çalıştıklarının altını çizdi.

        Yürütülen çalışmaların kısa zamanda tamamlanacağını kaydeden Başkan Yardımcısı Ateş, yetiştirilen çiçekli bitkilerin bahar aylarında toprakla buluşmasıyla ilçenin daha da güzel bir görünüme kavuşacağını sözlerine ekledi
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 00:22
YORUM EKLE
banner226
SIRADAKİ HABER