TOSYA BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI

Gelelim sokak hayvanları meselesine

TOSYA BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI
banner255

Sosyal medya yoluyla sürekli eleştirmeyi üstü örtülü de olsa hakaret etmeyi kendine adet edinenler utanmadan her küçük ya da büyük olayda iftira atmayı siyasetle olayları özdeşleştirmeyi marifet sananlar Tosya için ömründe bir çivi çakmamış, bir tuğla koymamış olanlar şahsi kin ve ihtiraslarını tatmin etmeye devam ediyorlar.

Bugüne kadar Tosya’da yapılan onca güzel iş ve hizmetlere nezaketen teşekkür edemeyenler Tosya’nın birkaç yıldır kat ettiği mesafeyi içine sindiremeyenler sosyal medyada kendilerine buldukları birkaç yandaşla yazıp çizmeye devam ediyorlar. Hiç umurumuzda değil! Gece gündüz iş yapmaya devam ediyoruz. Organize sanayiden doğalgaza, yüksek okuldan hastaneye, okullardan spor komplekslerine, su operasyonlarından atıksu arıtmaya, Tosya’nın katı atıktan yani çöpten kurtulmasına, huzurevinden kamu yatırımlarına, Kösen Çayırı’ndan yeniden yapılacak 5 tane gölete, Pazar yerinden belediye lojistik tesislerine vb. bir çok proje için en ufak bir teşekkürü tebriki çok görenler hazımsızlığın, kindarlığın en güzel örneklerini sunarak yazıp çizmeye devam ediyorlar. Yazın beyler, yazın!  Sizden de başka bir şey beklenmez zaten. Milletin tercihine dil uzatanlar, millete rağmen hezeyanlarına devam edenler yeri ve zamanı geldiğinde derslerini almaya devam ederler, milletin sağduyusu ve öngörüsü Cenab-ı Allah’ın takdiri her şeyin üstündedir.

Siz iftiracıları ve emeğe saygıyı hiçe sayanlar ile kendisine hizmet edenleri bu millet çok iyi biliyor.

Gelelim sokak hayvanları meselesine.

Beyler bu mesele Tosya’nın meselesi değil, Türkiye’nin meselesi. Biz gene de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Zaman zaman hastalıklı hayvanları toplayıp tedavi ettiriyoruz. Belli dönemlerde kısırlaştırma çalışmaları yapıyoruz. Bu konuyu Kastamonu genelinde çözmek için tüm belediye başkanları olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu ile görüşmeler yaptık. 81 il içinde Kastamonu pilot bölge seçildi. İl belediyesi öncülüğünde genel bir sokak hayvanları tedavi merkezi, mobil kısırlaştırma üniteleri ve tekrar doğal ortama bırakılmaları için çalışmalar devam ediyor. Sokak hayvanları ile ilgili birçok belediye başkanı mahkemelerde sürünüyor. Ne yapsaydık yani? Tedavi etmek için toplanılan hayvanlarla ilgili çekilen her resim trafik kazasında ölmüş bir sokak hayvanının alınmasıyla ilgili görüntüler ulusal medyada yer bulup araştırma soruşturma ve dava konusu oluyor. Sokak hayvanlarını toplayıp barınaklara götürseniz bile yasal olarak orada tutmanız mümkün değil, tekrar doğal ortamına bırakacaksınız. Bütün bunları bile bile rast gele çamur at izi kalsın mantığı ile yazıp çizmek ne kadar ahlaki? Yazıp çizen beyler bir öneriniz, bir çözüm yolunuz ve bir projeniz varsa gelin önerin birlikte uygulayalım. Bütün bu olumsuzluklara rağmen biz bu konuda çalışmaya devam ediyoruz. Tabi ki Tosya’mızda yaşanan olumsuz durum hepimizi üzmüştür, yavrumuza geçmiş olsun diyor Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Ayrıca Tosya’nın konumu icabı çevre il ve ilçelerden getirilen ve gece saatlerinde Tosya’mıza bırakılan sokak hayvanları da olayın bir başka boyutu. Ömründe iki tavuk, bir kedi beslememiş olanlar bu konularda fetva verip ahkâm kesmeye devam etsinler. Biz hizmete devam ediyoruz.

Tüm hemşehrilerimize saygılar sunuyorum.

Kazım Şahin

Tosya Belediye Başkanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Atakan
Hasan Atakan - 2 yıl Önce

ilk yorumum neden yayınlanmadı.. İlla övmek zorundamıyım..

hakan
hakan - 2 yıl Önce

Her zaman yaptığınız gibi yine aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz asıl çamur at izi kalsın mantığı sizin yaptığınız unutmayın ki o karaladığınız kişiler yola beraber çıktığınız sizi kimse tanımaz iken belediye başkanı seçilmenizi sağlayanlar biraz vefalı olmak lazım birde şu hastane ile nasıl övünüyorsunuz hiç anlayamıyorum son yıllarda anne babası tosyalı ve tosyada yaşayan ailelerinçoçoçocuklarının doğum yeri ya Kastamonu yada Çankırı

zeki kaya
zeki kaya - 2 yıl Önce

tosyamız bu güne kadar görmediği hizmetleri görmüş ve görmeyede devam edecektir.ufku geniş olan başkanımıza bu yolda engel olmaya çalışanlar illaki olacaktır.. halka hizmet başkanımızn misyonudur.. Allah yolunu açık etsin..

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

izahatınız için teşekkür ederim başkanım, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Hasan ATAKAN
Hasan ATAKAN - 2 yıl Önce

YÜZDE ISRAR ETME, DOKSANDA OLUR...
İNSAN DEDİĞİNDE NOKSAN DA OLUR...
SAKIN BÜYÜKLENME, ELDE NELER VAR...
BİR BEN VARIM DEME, yoksanda olur...
-Mevlâna Celâleddin-i Rûmî.

ASİL TÜRK
ASİL TÜRK - 2 yıl Önce

YOLUN AÇIK BAŞIN DİK EKİBİNLE RABBİM DAİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

SIRADAKİ HABER

banner256