Tosya Belediye Meclisi Yemin Etti

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısını 2014 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte belediye meclis salonunda saat 14.00’te yaptı.

Tosya Belediye Meclisi Yemin Etti

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan meclis toplantısında gelen evraklar oy birliği ile gündeme alınarak bir önceki meclis toplantı tutanakları kabul edildi. Kamu görevlileri etik sözleşmesini okuyarak yemin eden meclis üyeleri yeni dönemde öncelikli olarak kamu hakkının gözetileceğini ifade ettiler. Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını dileyen Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin meclis üyelerinin görev ve yetkilerini hatırlatarak 5 yıl boyunca kamuya hizmet edileceğini ve Tosya’nın çıkarları gözetilerek çeşitli hizmetlere imza atılacağını ifade etti.

Yeni dönemde görev yapacak komisyonlarında belirlenmesinin ardından belediye mülklerinde doğal gaza geçilmesi konusu görüşüldü. Yeni dönemde toplu sözleşme konularında Başkan Kazım Şahin’e yetki veren belediye meclis üyeleri Mahalli İdareler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Çiftçi Malları Koruma Meclis Yönetimi, Belediye Encümeni, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Belediye Meclisi asıl ve yedek kâtip üyeleri ile 1. ve 2. başkan vekillerini belirledi.Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 22:56
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet colmekoglu
mehmet colmekoglu - 5 yıl Önce

Tosyamıza hayırlı olsun halkla ve hakla tosyamizi daha ileriye tasirlar insallah ne olur dogayi ve insanlar bozulmain

SIRADAKİ HABER