Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin''Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu''

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin''Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu''

Ortaokul birinci sınıfta Kastamonu'ya gittiğimde ilk maça götürmüştü rahmetli babam. Kastamonuspor, Güneşspor maçına. Köylü olmasına rağmen maçtan ne anlar bu adam diye düşünmüş kafa takmıştım. Meğer babam askerde maçlara koruma olarak gider, oradan bir fanatiklik oluşmuştu. Bende o günden sonra soranlara hep Kastamonusporluyum demişimdir.

 

Yurt dışı dönüşünde 10 yıl Kastamonu il derneği, Kastamonu platformu, Kastamonu Dernekler Federasyonu Başkanlığı yapmış, Türkiye'de ilk defa Başkentte Kastamonu Günleri etkinlikleri ile tam bir Kastamonu sevdalısı, Kastamonu aşığı ve hizmet etmekten onur ve şeref duyduğum. Kastamonu'nun 50 yıllık futbol serüveninde geldiği nokta, Tosya Belediye Başkanı ve Tosya Belediyespor Kulübü Başkanı olarak beni sadece üzer, hüzünlendirir.

 

Kastamonu her yönüyle olduğu gibi konu spor, futbol oldunca da başarısı bizi mutlaka gururlandırır, şeref duyarız. Ama neden bu öfke, Tosya'dan ne istiyorsunuz? Halbu ki ilde bu tür olumsuzluklar yaşandı, Tosya sağolsun ilçe takımı olmasına rağmen yoluna başarılı bir şekilde devam ediyor. Başarı dileyelim, destek olalım, demek varken hazmedilemeyen ne?

 

Kastamonulu olmak bir ayrıcalıktır, bizde bu onuru yaşıyoruz. Kastamonu olmazsa olmazımız. Sayın İzzet Sarı çok iyi tanıdığım Tosya Zonguldak maçını da beraber Hasan Doğan Tesisleri'nde seyredip, olmadık hakaretlere maruz kaldığımız değerli bir dostumuz. İzzet Sarı sanırım bu yazıyı yazarken gününde değildi.

 

Bu duygularla ve asla tasvip etmediğim basın yoluyla atışmayı ilk ve son defa yaparak Kastamonuspor'a başarılar diler, Ziraat Türkiye Kupası'nda 1. turu geçtikleri için Tosya Belediyespor yönetim kadrosunu, teknik heyetini ve oyuncularını, kutlar, herkese saygılar sunarım.

 

 

                                                                                                                      Kazım Şahin

                                                                                                                      Tosya Belediye Başkanı
--- KÖŞE YAZISINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ  ---

KAZIM ŞAHİN'İN TEPKİ GÖSTERDİĞİ İZZET SARI'NIN KÖŞE YAZISI


Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 11:21
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
pilav turşu
pilav turşu - 5 yıl Önce

doğru söze ne hacet. haklı .

SIRADAKİ HABER