Tosya Adliyesi Taşınıyor

Tosya Adliyesi geçici olarak Endüstri Meslek Lisesi yanında bulunan prefabrik binaya taşınıyor.

Tosya Adliyesi Taşınıyor

Tosya Hükümet Konağı’nın yıkılarak yeniden yapılması programına alınmasıyla kurumlar taşınmaya başladı.  Hükümet Konağından taşınan ilk Adliye Kurumları oldu. Uzun yıllar Hükümet Konağı içinde hizmet veren Adliye geçici olarak Endüstri Meslek Lisesi yanında prefabrik binaya taşınmaya başladı.  Adliye bünyesinde hizmet veren kurumlar Savcılık, Mahkemeler, Adliye Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ve İlçe Seçim Müdürlüğü ile İcra Müdürlüğü 1 Ekim 2015 Perşembe günü itibariye taşınıyor.   

Hükümet Konağı’ndan taşınan Adliye bünyesinde hizmet veren kurumlar taşınma işlemlerinin tamamlanmasının ve bilgisayar sistemlerinin kurulmasının ardından 5 Ekim 2015 tarihinden itibaren Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde bulunan prefabrik binada hizmet verecek.

Adliyenin taşınması ile birlikte seçimlerle ilgili işlemler ile icra işlemleri yaptıracak ve sabıka kaydı alacak olan vatandaşlar Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde bulunan prefabrik binada hizmet alabilecek.  Savcılık soruşturmaları, mahkeme dava dosyaları işlemleri yine prefabrik binada yürütülecek.

Prefabrik bina Tosya Devlet Hastanesi yıkılıp yeniden yapılması sürecinde geçici hastane olarak hizmet vermişti. 


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
arif
arif - 3 yıl Önce

çalışanlarımıza kolay gelsin

banner226
SIRADAKİ HABER