TOSYA 2.ETAP TOKİ KONUTLARI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

TOSYA 2.ETAP TOKİ KONUTLARI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

TOSYA 2.ETAP TOKİ KONUTLARI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR
banner255

Kastamonu’n Tosya ilçesinde belediye öncülüğünde gerçekleştirilen 2. Etap Toki Projesi ile ilgili olarak son günlerde vatandaşlar arasında yanlış söylentiler gündeme gelmeye başladı.

Tosya’ya yapılacak olan 2. Etap Toki konutlarının kayıtları 19.11.2013 tarihinde alınmaya başlandı. Geçen süreç içerisinde gerekli çalışmalar tüm hızıyla devam etti. Ancak son günlerde Üçoluklar Bölgesi’nde yapılacak olan 2. etap Toki konutları ile ilgili bazı yanlış söylentiler dolaşmakta.

 165 konuttan yapılması planlanan konutların bir bölümünün iptali ve yapılan ödemelerin iadesi yapılacağı yönünde söylentiler vatandaşlar arasında rahatsızlık yarattı.

Son olarak Kastamonu Şeker Fabrikasına ait depo alanının Toki’ye devri sonrası çalışmaların hızlanması beklenir iken yaşanan sessizlik gecikmenin nedenleri konusunda kafalarda soru işareti bıraktı. Son olarak 07.01.2016 tarihinde Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Kastamonu Şeker Fabrikası yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında 2.Etap Toki Konutları proje ve ihale aşamasına gelindiği ve çalışmaların başlanacağı açıklanmıştı.

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ninni Tosyalı Ninni
Ninni Tosyalı Ninni - 2 yıl Önce

Toki Toki Toki yapıldı ne oldu memleketin meskene ihtiyacı yok memleketin Ticarete sanayiye ihtiyacı var uykucu Tosya hala siyasi rant uğruna memleketi harcamağa, cahil vatandaşda güya ucuz konut sevdasında Memlekette Yüzlerce ev boş yarın buralar suriyeliliremi hazırlıyorsunuz Şimdi mevcut evlerde ne yapacaksınız. Bırakın lüzumsuz işleri memlekete hayırlı bir şeyler isteyin ey uykucu değerli Tosyalılıar Ninni ile uykuyu bırakın aklınızı başınıza alın her gün nufus kaybeden Tosyada eve ne gerek iş aş gerek bununla ilgili yatırım gerek

SIRADAKİ HABER

banner256