TOSYA 2.ETAP TOKİ KONUT SAHİPLERİ BAŞKAN ŞAHİN'DEN MÜJDELİ HABERİ BEKLİYOR

TOSYA 2.ETAP TOKİ KONUT SAHİPLERİ BAŞKAN ŞAHİN'DEN MÜJDELİ HABERİ BEKLİYOR

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 13 Haziran 2016 tarihinde ihalesi yapılan ve 382 vatandaşın müracaat ettiği 262 konut TOKİ evlerinin inşaatı 14 Haziran 2016 tarihinde başlanmıştı.

262 konutun hak sahipleri 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü Tosya Belediyesi Düğün Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilmişti.

Aradan geçen yaklaşık 2 yıl süre içinde 262 Konutluk Tosya TOKİ konutları inşaatı % 100 tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmek için hazır duruma geldi.

Şimdi Tosya TOKİ konutları hak sahipleri Ramazan Bayramı öncesi Belediye Başkanı Kazım Şahin’den gelecek müjdeli haberi bekliyorlar.

TOKİ konutları hak sahibi vatandaşlar sabır ve heyecanla 2 yıldır bekledikleri evlerine bir an önce kavuşup Ramazan Bayramı’nı kendi evlerinde geçirmenin mutluğunu yaşamak istediklerini belirterek yetkililerden Devir-Teslim töreninin bir an önce yapılması yönünde çağrıda bulundular.

TOSYA TOKİ KONUTLARI TEKNİK BİLGİ

Yüksekliği zemin+4 olan konutların 218’i 2+1 ve 44’ü ise 3+1 planında inşa edildi. Projede ayrıca ticaret merkezide bulunuyor.

2+1 konutlar 306 TL’den başlayan taksitlerle %12, %15, %20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vade,  3+1 konutlar ise 644 TL’den başlayan taksitlerle %10, %15, %20 peşinat ve 120, 156, 180 ay vade seçenekleriyle satışa sunuldu.

Projede geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe anlayışı modernize edilerek yansıtıldı. Cephelerde ahşap görünümlü kaplama ve zemin kat seviyesinde taş kaplama uygulanan proje ile farklılık yaratılarak yeni bir yerleşim alanı oluşturuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih çakır
fatih çakır - 10 ay Önce

bekliyoruz teslimini ama ne zaman?

Ali yaşar
Ali yaşar - 10 ay Önce

ıstanbul oturan insan larada bir şans verin

Mithat çayir
Mithat çayir - 10 ay Önce

TOKİ tosyada başka konut yapacakmış acaba

Tevfik ügüz
Tevfik ügüz - 10 ay Önce

Orman deposun oraya yapılacak nezaman başlayacak

Tosyalı
Tosyalı - 10 ay Önce

Biran önce haberini bekliyoruz toki tesliminin ama seçimden önce böyle birşeyin mümkün olmadığını düşünüyorum.

burak hasar
burak hasar - 10 ay Önce

Bekliyoz ama nezaman verecekler belli değil

Ali asil
Ali asil - 10 ay Önce

Tosyamızda bu sosyal hizmetleri başarıyla bitiren yetkililer ve emegi geçenlere canı gönülden teşekür ederiz hizmetlerinin devamını ve başarısını temmeni ederiz

SIRADAKİ HABER