REKTÖR SEYİT AYDIN VE BAŞKAN KAZIM ŞAHİN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- 2017-2018 Akademik Yılı’nda Kastamonu Üniversitesi Fakültelerini birincilikle kazanan öğrenciler Tosya Meslek Yüksekokulu’nda yapılan Senato Toplantısı öncesinde düzenlenen bir törenle YÖK Başkanı tarafından gönderilmiş olan tebrik belgelerini ve plaketlerini aldılar.

Üniversitemizi birincilikle kazanan öğrencilerimize belgeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın tarafından verildi. Senato toplantısının ardından Üniversitemiz Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’ın anısına Üniversitemiz ve Akyıldız ailesi tarafından Tosya Meslek Yüksekokulu bahçesinde hatıra çam ağacı fidanları dikildi.

Hatıra çam ağacı fidanları dikiminden sonra Tosya Belediyesi Ömer Halis Demir Kültür Merkezi’nde Tosya Meslek Yüksekokulu tarafından tertiplenen Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’ı anma programı düzenlendi.

Anma Programına, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan, Rektör Yardımcısı Ayhan Biber, Akademik ve idari personelimiz, Ayyıldız ailesi ile öğrenciler katıldı. Program Kur’an kıratı ile başladı.

Programda Açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı; “Anma programımıza hoş geldiniz. Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız çok sevdiğimiz bir kişilikti. Boşluğunu doldurmak kuşkusuz çok zor ancak İnşallah bıraktığı bayrağı Tosya Meslek Yüksekokulu’nda ki arkadaşlarımızla birlikte daha ileriye taşırız ve daha yüce makamlara iletiriz diye ümit ediyoruz” dedi.

Programda, Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız ile birlikte görev yapan Öğretim Görevlisi Mehmet Karamanoğlu, Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Küçük ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan konuşma yaptı.

Anma programında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Her nefis elbette ölümü tadacak. Ölmek kaderde var kaçamıyoruz. Ancak Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’ın aramızdan ayrılışı, muhakkak ki çok zamansız oldu Hayatında hiç kimseyi kırmamış, kimseyle en ufak bir problem yaşamamış. İşte Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız öyle biriydi. Hiçbir zaman unutmayacağız ki hatırlayalım. Kıymetli insan, abide şahsiyet, kardeşimiz, evladımız, her şeyimiz, Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’a Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Anma Programı, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin tarafından Akyıldız ailesine Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız adına verilen plaketlerin takdimi ile son buldu.

HABERİN VİDEOSU BİRAZDAN SİTEMİZDE

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 08:51
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmetali
mehmetali - 13 ay Önce

rahmetli profesör doktor Mehmet Hakan AKYILDIZ hocamız,meslek yüksek okuluna diyaliz bölümünü de açacaktı.ama nasip olmadı.diyaliz bölümünün meslek yüksek okuluna gerekli olduğunu ve bu bölümün de tosya meslek yüksek okuluna bu sene açılacağını sohbet esnasında söylemişti.İnşAllah bu sene kendisinden devir alan yüksek okul müdürümüz açılışını gerçekleştirir.sayın profesör doktor Mehmet Hakan AKYILDIZ hocamızın vasiyeti gerçekleşir.Allah gani gani rahmet eylesin....

mahmut
mahmut - 13 ay Önce

sayın hocamıza Allah rahmet eylesin.yüksek okulumuz için çok şeyler yaptı ve yapmaya devam ediyordu.sözün bittiği yer....

neriman
neriman - 13 ay Önce

hocamızın aramızdan ayrılması bizi çok üzdü,iyi bir insandı,Allah rahmetiyle muamele etsin

kenan yiğit
kenan yiğit - 13 ay Önce

Hocam mekanın cennet olsun.sizi unutmayacağım.hakkınızı helal edin.bana çok faydanız oldu.

saim tosyalı
saim tosyalı - 13 ay Önce

hocama Allah'dan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum....

gurbetci Tosyalı
gurbetci Tosyalı - 13 ay Önce

gerek kişilik ve karakter olarak örnek alınacak nadir insanlardan biriydi merhum hocamız. ailesinden dinledim ne zorluklarla bu noktaya geldiğini. gercekten bulunduğu noktanın daha iyilerini hakeden bir hocamızdı... mekanı cennet olsun...

SIRADAKİ HABER