Özel Bilgi Dershanesine En Anlamlı Plaket Verildi

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Dernek Başkanı Berat Satıoğlu tarafından Özel Bilgi Dershanesine plaket verildi.

Özel Bilgi Dershanesine En Anlamlı Plaket Verildi


Öğrencileri ortaöğretim sınavlarına hazırlayan Özel Bilgi Dershanesi şehit ve gazi çocuklarının ortaöğretim sınavlarına daha iyi hazırlanabilmeleri için 2013-2014 yılında dershaneye kayıtlarını ücretsiz yapmıştı.

Toplam 9 şehit ve gazi çocuğu öğrenciyi ücretsiz olarak sınavlara hazırlayan Özel Bilgi Dershanesi’ne Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Dernek Başkanı Berat Satıoğlu tarafından plaket veridi.

Dershane yöneticisi Levent Çağlar’a plaketi takdim eden Başkan Berat Satıoğlu yaptığı açıklamada; “Tosya’daki bikaç gazi arkadaşımızla beraber Levent Bey Şehit ailelerine gazilere kendi dershanesindeki şehitlerimiz ve gazilerimizin çocuklarına sınavlara yetiştirmede hazırlamada dershanesinin imkanlarından yararlandırdığı için kendisine bi teşekkür plaketi yaptırdık. Ona teşekkürümüzün bir ifadesi olarak gazilerimiz şehit ailelerimiz adına veriyoruz.

Sağ olsun her zaman bi Tosyalı olarak Tosya’nın şehit ailelerinin gazilerin yanında olduğu gibi ilkleri Tosya’da yaşıyoruz. Biliyorsunuz daha önce Tosya’da ilk defa Türkiye’de gazimize ev yapılmıştı. Burada da hakeza burada duyarlı insanların olduğu. Şehitlere gazilere duyarlı insanlardan oluşan bir Tosya var bu Levent Bey’in şahsında Tosyalılara şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Kaymakamımıza Belediye Başkanımıza ilgili kişilere sağ olsunlar burada ilgi gösteriyorlar alaka gösteriyorlar herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dershane sahibi Levent Çağlar da açıklamasında; ”5 yıldır Tosya da bu görevi yürütüyoruz. Dershane olarak 5 yıldır normalde kanun gereği dershanemizin kontenjanında bulunan öğrenci sayısının %3 ü kadar biz ücretsiz olarak öğrenci alma hakkımız var Burda bu %3 ün genellikle şöyle bi özetleme yapmak gerekirse başarılı iyi öğrencilere kullanıyorduk. Fakat şehit aile ve gazi çocuklarının da yararlanabileceğini insanların bi çoğu bu hakka sahip olduklarını bilmiyordu bizde bu hakkı kendilerine duyurduk.

Sağolsun Berat Bey Yavuz Bey bu konuda bize burada yardımcı oldular. Geçen yıl böyle bişey başlattık. Bu yıl da yine aynı şekilde şehit aile ve gazi çocuklarından öğrencilerimiz var. Bunlarla ilgili görevimiz devam ettiği sürece dershanecilik devam ettiği sürece özel okul işine girdiğimiz sürece bu şeyimiz tekrar devam edecek. Bu haktan tekrar yararlatmaya çalışacağım” dedi. (Açıksöz)

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 13:12
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER