ONLARIN ANNE SEVGİSİ ENGEL TANIMADI

- TOSYA’DA ENGELLİ ÇOCUKLAR ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI - ENGELLİ ÇOCUKLARIN ANNE SEVGİSİ

ONLARIN ANNE SEVGİSİ ENGEL TANIMADI

KASTAMONU (İHA) -Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Al Gelincik Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler Anneler Günü programı düzenledi.

Programa Kaymakam Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı Sefer Sezer, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş, Tosya Meslek Yüksekokulu’nda görevli akademisyenler, öğretmenler, Evde Hasta Bakımı öğrencileri, aileler ve vatandaşlar katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşması  Al Gelincik Rehabiltasyon merkezi Müdürü Sena Gezer tarafından yapıldı.

Sena Gezer konuşmasında; “Sevgi olmadan bu çocuklara eğitim vermek oldukça zor. Engelliler sadaka değil sevgi istiyor. Amacımız bu çocukları topluma kazandırmak.’’ dedi. 


Belediye Başkanı Kazım Şahin de konuşmasında; ”Avrupa’da gördüğümüz rehabilitasyon merkezleri artık ülkemizde de açılmaya başladı. Her birey birer engelli adayıdır. Yarına kimsenin sağlam çıkmasına garantisi yok ben buradan bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.  


Konuşmaların ardından Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler Tosya’nın gelenek ve göreneklerini göre kına gecesi yapan öğrenciler izleyicileri büyüledi. Engelli öğrencilerin bu gösteriyi sergilemesi katılımcılardan büyük alkış aldı.

Yedi Cüceler  oyununu sergileyen engelli öğrenciler yöresel halk oyunlarını oynadı. Misket ve Roman havalarına tempo tutan katılımcılar Kolbastı oyunuyla eğlence doruğa ulaştı.Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrencilerin semazen gösterisi izleyicileri mest etti.  Ponpon kızların dansı, yıldızlar ve ıspanak oyunları programa ayrı güzellik kattı. Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 19:57
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER