Muhtar ve İmamlar yaşananlar sonrası bir araya geldi

Kimse kimsenin kusurunu aramıyor bizler her zaman birlikteyiz.

Muhtar ve İmamlar yaşananlar sonrası bir araya geldi
KASTAMONU (İHA) –Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Köy muhtarlarıyla yılın değerlendirme toplantısında yaşanan köy imamları konusu müftülük binasında yapılan toplantıda ortak bir noktada buluşuldu.
Geçtiğimiz günlerde Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapılan 2017 yılı Köy Muhtarları toplantısında kurum amirleri köy muhtarlarının sorunlarını dinleyerek çözüm aşamasında neler yapılmasını istişare ettiler. Her kurum amiri ilçe köylerinde yapılan faaliyet ve incelemelerini köy muhtarları ile paylaştı.
İlçe Müftüsü Köy camilerinin ve abdesthanelerin sorunlarını gündeme getirdi ve özellikle temizlik açısından vatandaşların imam arkadaşlara yardımcı olmasını istedi. Bu durum karşısında söz alan Çifter Köyü Muhtarı Ekrem Eski ‘’ Ben köyüm adına İmam arkadaşımızla hiçbir sorunumuz yok. Fakat bazı köylerimizde abdesthanelerin temizliği konusunda köylü vatandaşlarımız ne kadar yardımcı olmak isteseler de imam arkadaşlarımız bu işin kendi görev sınırları içinde olmadıklarını iddia ederek olaya uzak duruyorlar’’ diyerek tavır aldı.
Yaşanan polemik sonrası İmamlar ve muhtarlar arasında tatlı tartışmalar yaşandı. Bu durum karşısında Tosya Din Gönüllüleri Derneği üyeleri ve Çifter Köyü Muhtarı Ekrem Eski İlçe Müftüsü Eyyup Demir’in makamında bir araya geldi. Her iki taraf yaşananların farklı anlaşıldığını söyleyerek ‘’kimse kimsenin kusurunu aramıyor. Sadece ortada olan bazı sorunlar yapılan tartışama ve istişarelerle çözüm yolları arandı ve bulunuldu’’ denildi.Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 23:47
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Basının ve mülki idare amirleri önünde don kişotluk yapıp milletin avukatlığına kalkan bu adam madem sorunu yokmuş niye kalkmış. Milletin gözünün önünde her şeyi söyleyip sessiz sedasız makama niye gelmiş ki. Yaptığı pisliği yaptıklarının önünde temizlesin. Mazeret kabul değil...

Mahmut saykal
Mahmut saykal - 1 yıl Önce

Tosyamızda din görevlilerini temsil eden sadece din gönüllüleri derneği yok.tosyamızda STK olarak,din görevlileri derneği, diyanet sen ve tüm diyanet sen de var.müftülükte bir istişare toplantısı yapılıyorsa diğer STK temsilcilerine de bilgi verilmesi gerekirdi.

Türk Vatandaşı
Türk Vatandaşı - 13 ay Önce

Sayın Mahmut Saykal medyayı takip edip de bu durumdan rahatsız olan STK üyelerinin arkasında olan demekki bu STK var ve olaya el atmışlar. Cesur Din Gönüllülerini kutluyorum.

SIRADAKİ HABER