MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TOSYA İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLMASI

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TOSYA İLÇE BAŞKANLIĞI  BASIN AÇIKLMASI
banner266

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TOSYA İLÇE BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLMASI

Yaklaşık 10 yıldır ilçemizde yaşanan Sokak Hayvanları sorunu geçtiğimiz günlerde Tosya Belediyesi Mezbahane hizmet binasının çevresinde yavru köpeklerin soğuklardan ve açlıktan ölümleri ile Ulusal ve Yerel Basından gündeme geldi.

Sorumlu habercilik anlayışı ile ilçemizde yaşanan sokak hayvanları sorununu sürekli gündemde tutan yerel basın mensupları geçtiğimiz günlerde Tosya Belediyesi Mezbahane bahçesinde yaşanan sokak hayvanları ölümü ve dramını gündeme getirdiler. Haberde Sebahat Temirci isimli bir hayvansever bayan kendi imkanları ile alıp getirdiği yemekleri etrafında bulunan onlarca yavru köpeğe verirken görüntülenmektedir. Gazetecileri karşısında gören hayvan sever bayan tüm ilçe halkına seslenerek bu yavru köpeklerin barınakları olmadığı için soğukta bir bir öldüklerini yaşanan bu drama son verilmesi için yardım istemiştir. Sokak Hayvanları için ilçe yetkililerinden özellikle Baraka konusunda yardım istemiş Belediye’ye ait olan Sokak Hayvanları Tedavi ve Karantina merkezinin etrafının açık olduğu için Barınak olarak kullanılamayacağını söylemiştir.

Yaşanan bu gelişmeler karşısında Tosya Belediyesi Çevre Koruma ve Veterinerlik hizmetleri Müdürlüğü yetkilisi tarafından yapılan açıklamada sorunun çözümü konusunda bir adım atılmazken haberi yapan basın mensupları ve hayvan sever bayan yalancılıkla suçlanmış ve hatta gazetecilerin belediyeyi köşeye sıkıştırmak gibi mesnetsiz suçlamada bulunmuştur.

Tosya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada haber konu olan yerin bir Barınak olmadığı buranın bir Sokak Hayvanları Tedavi ve Karantina Merkezi olduğu vurgusu yapılarak konuyu ve sorunu çarpıtmaya çalışılmıştır. Belediye Başkanı yaptığı Basın açıklamalarında bu yerin Tosya Belediyesi Hayvan Barınağı ifadesini kullanırken son olay karşısında Belediye Yetkilisi bu yerin Barınak değil Tedavi merkezi olduğunu söylemiştir. Yer konusunda birbiri ile çelişkili açıklamalar yapan mevcut belediye yönetiminin sorunun çözümüne ne kadar uzak olduğunun da bir kanıtıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Tosya İlçe Teşkilatı olarak son günlerde mevcut belediye yönetimi tarafından basın mensuplarına ve hayvan severlere karşı yapılan seviyesiz ve ispatsız bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz.

31 Mart Yerel Mahalli İdareler seçiminde Tosya Halkının göstereceği teveccühle Belediye Başkanlığını kazandığımızda icraatımızdan biride sokak hayvanları sorununun çözümü olacağını taahhüt ederiz.

Belediye yetkililerinin de asıl vazifeleri olan sokak hayvanlarının yaşadığı drama çözüm bulmalarını ve teşkilat olarak bizlerin her zaman yanlarında olduğumuz Basın mensuplarına karşı kullandıkları üsluba dikkat etmeleriniz tavsiye ederiz.

Bu vesile ile hemşerilerimizi ilgilendiren her konuda MHP Tosya İlçe Teşkilatı her konunun takipçisidir. Takipçi olmaya devam edecektir. Tüm hemşerilerimize selamlarımızı saygılarımızla sunuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mavi mavi
Mavi mavi - 7 ay Önce

İşini layıkıyla yapan habercileri her zaman kutluyorum.Yalniz neden her seçim öncesi olumsuzlukları gözler önüne serip bunların üzerinden vaatlerde bulunuyorsunuz anlamıyorum.Madem belediye bütün baskı ve isteklere kulaklarını tıkıyor o zaman sizler duyarlı vatandaşlar olduğunuzu gösterin de seçilirsek yaparız dusuncesinden sıyrılıp halk adına bir adım atın da seçilmeden önce kanitlayin kendinizi.Biz de güvenip seçelim sizleri,yaptıkları yapacaklarının teminatı diyelim...

mahmut
mahmut - 7 ay Önce

basında olmasa vay halimize.nereden duyacak çoğu şey,nereden görecek çoğu şeyi.belediye olmasa da olur ama basın her daim olacak.....

SIRADAKİ HABER