KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Son günlerde sosyal medya ve diğer mecralar üzerinden Belediye Başkanı Kazım Şahin hakkında yapılan yorum ve yazılan yazılar hakkında Köy ve Mahalle Muhtar Dernekleri basın açıklaması yaptı.

KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI
Tosya Muhtarlar Derneği ve Tosya Muhtarlar Dayanışma Derneği başkan ve üyelerinin katılımıyla yapılan basın açıklamasında;

“Son günlerde sosyal medyada bazı mahfillerde yapılan mesnetsiz, iftira, hakarete dayalı, gerek yerel siyasetçiler, gerekse Belediye Başkanımız hakkında terbiyesizce ifadeler kullanılmaktadır. Hepsi de Tosya dışında memlekette bir çiçeği, bir tuğlası, bir ağacı olmayan kendini bilmezler tarafından tezgahlanan oyunlardır.

Bizler Tosya ve köy muhtarları olarak geçtiğimiz süreçte yapılan hizmetleri, şehirciliği, kırk yıldır biriken sorunların tek tek çözüldüğünü köylerimize başından beri hiçbir dönemde yapılmayan hizmetlerin yapıldığını, şehirde ise eğitim, sağlık, arıtma, çöp, alt yapı, üst yapı, su kanal, doğal gaz, enerji (trafo), istihdam, Tosya Organize Sanayi Bölgesi, kültür sanat, içme suyu arıtma, yükseköğrenim gibi ana ve temel konulardaki başarıları ve hizmetleri yaşayarak görüyoruz.

Tosya’da ve köylerinde yaşayan, öncesini ve sonrasını çok iyi bilen bizler sonuna kadar Belediye Başkanımızın yanında ve arkasındayız. Asla ve asla Başkanımızı ve memlekete hizmet edenleri çakallara yem etmeyiz, etmeyeceğiz.
Belki Belediye Başkanımız hizmetten bu çakallara cevap verme gereği bile duymuyor ama bizler süreci hayretle, ibretle ve nefretle izliyor ve kınıyoruz.

Tosya’yı rahat bırakın, zaten hem Başkanımız hemde bizler hukuki süreci başlatıyoruz. Tosya adına güya konuşan dernek yöneticilerinin görevi ayrıştırma, fitneye sebep olmak, dedikodu üretmek değil, önce adam olmak sonrada Tosya’ya ne katabilirize kafa yormaları gerekir. Yoksa o Tosya tabelasını önce kaldırıp sonra kendi adlarına konuşsunlar.

Vasfı niteliği olmayan kişilerin mesnetsiz suçlamalarına durmadan belediye cevap mı yetiştirecek?

Kimse haddini aşmasın. Aşarsa herkese hukuk önünde hesabı sorulur.

Hem bu kadar pervasızlık, hadsizlik ve terbiyesizlik niye. Bizler Tosya’da her işi bırakıp sizin hezeyanlarınızla mı uğraşacağız? Rahat bırakın beyler bizi, rahat bırakın.

…… kervan yürüyecek, hizmet edenlere selam olsun, çamur, iftira atıp algı operasyonu yapanlara lanet olsun.
Kamuoyuna Köy ve Mahalle Muhtarları olarak saygı ile duyururuz.

Köy ve Mahalle Muhtar Dernekleri   “ denildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 21:02
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdoğan güven
Erdoğan güven - 13 ay Önce

Çok güzel bir bildiri yayınlamışlar. Daha önce duyduklarımızla nerdeyse aynı. Köy ve mahalle miktarları dernekleri de çok yuvarlak bir ifade. Bence bildiriye imza atanlar adını da yazsın. Yiğit olan sözünün arkasında durur.

Mustafa
Mustafa - 13 ay Önce

Vasfı niteliği olmayan kişiler demiş :) oy dilenirken seçmen_ vatandaş belediye başkanımız belediye her yıl anket yapıyor sözde festivalmi yollarını diye sonuç yol çıkıyor sonrası belediye arka sokaklara 100mt asfalt dökerken iki fotoğraf ana caddelere gelince makina yok o yüzden erteleniyor yol yapımı belediye şeçim öncesine kadar ertelenecek galiba asfalt çalışmalarını :) bide aklıma takılan bir soru her yıl festival asfalt mı diye bir soru yıllardır ikiside yok her neyse bu bütçe ve iş adamlarımızdan heryıl alınan destek bağış nereye gidiyor

Mustafa
Mustafa - 13 ay Önce

Neden yazdığımız yorumları yayinlamiyosunuz herkesin fikri ayrı net olmak lazım gerçekçi olmak lazım

hakan
hakan - 13 ay Önce

Muhtarlar siyaset yapmayın işinizi yapın

Mustafa
Mustafa - 13 ay Önce

Kime karşı hangi derneğe karşı yazılmış bu açıklama. Kimin yazdı belli.

SIRADAKİ HABER