KIZILAY'dan MUSTAFA ÖZİPEK'e BRONZ MADALYA

Üç aylık zaman aralığında kan bağışı kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı sürekli kan bağışında bulunan vatandaşları ödüllendiriyor.

KIZILAY'dan MUSTAFA ÖZİPEK'e BRONZ MADALYA
Kastamonu-Tosya (İHA)
Sedat Ağacıkoğlu


Tosya'da Kızılay'ın düzenlediği kan bağışı kampanyalarına devamlı katılan Mustafa Özipek Kızılay tarafından bronz madalya ile ödüllendirildi. Mustafa Özipek’e madalyasını Belediye Başkanı Kazım Şahin verdi. Sertifika ise Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş tarafından verildi.Yaptığı kan bağışı nedeniyle Mustafa Özipek’i tebrik eden Belediye Başkanı Kazım Şahin,  vatandaşları kan bağışı konusunda duyarlı davranmaya davet etti. İnsanın başına ne zaman neyin geleceğinin belli olmadığına dikkat çeken Başkan Şahin; “Yapılacak her kan bağışının bir can kurtaracağı unutulmamalıdır” dedi.

Kan bağışı yapmanın kendilerine mutluluk verdiğini belirten Mustafa Özipek kan vermeye öğrencilik yıllarında başladığını söyledi. Bağışladığı kanın bir hastaya verilmesinin ardından cep telefonuna mesaj geldiği ve bunun da kendisini mutlu ettiğini dile getiren Özipek ailesini de kan vermeye teşvik ettiğini söyledi.

Kızılay’ın bronz madalya ile ödüllendirmesinin mutluluğunu kat kat artırdığını ifade eden Mustafa Özipek Kızılay yetkililerine teşekkür etti.Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 21:20
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER