Kemer Köprü Tosya'ya yakışmayan görüntü veriyor

Tosya’nın Kastamonu iline çıkış kapısı olarak görülen tarihi Kemer Köprü şu an ki durumu ile ilçeye yakışmayan görüntü veriyor.

Kemer Köprü Tosya'ya yakışmayan görüntü veriyor

Tosya’nın Kastamonu iline çıkış kapısı olarak görülen tarihi Kemer Köprü şu an ki durumu ile ilçeye yakışmayan görüntü veriyor.Kastamonu Anıtlar kurulunun köprü ile ilgili çalışma yapması bekleniyor

Tosya’nın önsözü niteliğinde olması gereken ve ilçe girişlerindeki köprü veya benzeri yerlerin hızlı bir şekilde gözden geçirilerek yeni projelerle düzenlenmesi gerekmektedir.   

İlçenin en önemli giriş ve çıkış noktalarından biri olan Kemer Köprü’nün bakımsız ve viran bir şekilde görüntüsü ilçeye gelen misafirlerin gözünde olumsuz etki oluşturmakta. Üzerinde rastgele asılmış reklam levhaları ve duvarlarına yazılmış yazılarla çevredeki vatandaşları rahatsız etmekte.

Görüşlerini aldığımız vatandaşlar ‘’Tosya girişine ilçenin tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtacak bir proje hazırlanarak tarihi Kemer Köprü yeniden düzenlenmeli. Tosya – Kastamonu yolunda yaşanan sıkıntılı yolculuk sonrasında ilçeye ziyaret gelen misafirler Tosya girişindeki bu tuhaf yapı ile karşılaşıyor. Ayrıca üzerindeki reklam levhalarının hangi izinle yerleştirildiği de ayrı bir soru işareti. İlçenin yetkililerinin özellikle tarihi köprü estetiğini bozan bu levhalara acil bir çözüm bulmasını istiyoruz’ ’dediler.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak vatandaşlarımızın talebini gündeme getirip Tosya’nın en önemli giriş ve çıkış noktası olan Kemer Köprü ile ilgili bir çalışma yapılarak ilçenin kültürel özelliğini yansıtan bir konuma getirilmesi konusunda yetkililerden çalışma beklemekteyiz.

Köprünün şu anki görünümü
Örnek ProjeGüncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 11:23
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail terzi
ismail terzi - 2 yıl Önce

İlçeye yol lazım köstek yuvası gibi her yer giriş çıkış lara bi bakın Eco bibakin bunları habere alirsaniz sevinirz

Turkmen Şahin
Turkmen Şahin - 2 yıl Önce

Bence aslına uygun restore edilsin. Önerdiğiniz proje panayır kapısı gibi.

misafir
misafir - 2 yıl Önce

İkinci göz eklendiğinde tarih
i doku pek bozulmamıştı. Bu serfer tarihi doku bozulur.

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Kesinlikle orjinal hali daha iyi

tosyalı
tosyalı - 2 yıl Önce

şu an ki hali en güzeli buram buram tarih kokuyor

SALİM KAYNAR
SALİM KAYNAR @tosyalı - 2 yıl Önce

ESTETİK YAPACAĞIZ DİYE LÜTFEN ORİJİNAL HALİ DEĞİŞTİRİLMESİN ZATEN NE GELDİYSE BAŞIMIZA HEP GÖRSELDEN GELDİ

a
a - 2 yıl Önce

bu projeyi kurul onlamaz. yapacaksanız daha geriye yapın abiler. ecog girise aşa sanayinin oraya ney beg güzel olu. reglamıg iyisi kötüsü olmaz

SALİM KAYNAR
SALİM KAYNAR - 2 yıl Önce

ORİJİNAL HALİ DAHA GÜZEL, GÖRSEL OLACAK DİYE ESKİYİ BOZMANIN ALEMİ YOK

SIRADAKİ HABER