Kazım Şahin; “Bu dev yatırımı herkes görmeli”

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 28 bin metrekare alan üzerine kurulu Tosya Atık Su Arıtma Tesis inşaatı hızla yükseliyor.

Kazım Şahin; “Bu dev yatırımı herkes görmeli”

Havalandırma, deşarj üniteleri ve yer yer 4 metreyi bulan istinat duvarlarının yapımı devam eden tesiste, Tesis Sorumlusu Ahsen Çadıroğlu ile birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Kazım Şahin; “Bu dev yatırımı herkes görmeli” dedi.

Tosya Devrez Çayı havzasının kirlenen suları ile yıllarca yapılan tarıma dikkat çeken Başkan Şahin, tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte Tosya tarımının da önemli ölçüde gelişme göstereceğini belirtti. Izgara binası, kum tutucu, havalandırma, son çöktürme ve deşarj ünitelerinden oluşan Tosya atık su arıtma tesisinde günde 3 bin 500 metreküp su mikrobiyolojik temizleme ile arıtılacağını belirten Tesis Sorumlusu Çadıroğlu; “İnsanın vazgeçilmez hayati ihtiyacı olan suyu kaliteli, ekonomik, sürekli ve en kolayca hizmetine sunmak, kullandığı ve kirlettiği suyu ise kolayca, zararsız ve en kısa yoldan bertaraf ederek ekolojik dengeyi bozmadan alıcı ortama vermek Tosya Belediyesi olarak temel hedefimizdir” dedi.

İncelemeler sırasında yaptığı açıklamada Başkan Kazım Şahin, mutlaka her Tosyalının Tosya Belediyesi tarafından yapılan bu yatırımı gelip görmesi gerektiğini belirterek; “Hemşerilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması yanında yine insan sağlığı ve insanın yaşadığı çevreninde mutlaka korunması gerekmektedir. Tosya Belediyesi’nin temel hedefi sorumlu olduğu meskun mahallerde en son aboneye su ulaştırmak ve ortaya çıkan kullanılmış suyu uygun ve zararsız bir şekilde alıcı ortama geri göndermektir” dedi.


Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 12:53
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER