KAYMAKAM TOSYA'DA SEFERBERLİK BAŞLATTI

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ilçede seferberlik başlattı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kaymakam Deniz Pişkin, okul kütüphanelerine ve öğrencilere yönelik Kitap ve Kütüphane Bağış Kampanyası başlattı.

Kaymakamlık Makamında düzenlediği basın toplantısı ile kampanyaya start veren Kaymakam Deniz Pişkin toplantıda yaptığı konuşmada;  “Her zaman söyledim, bir kez daha söylüyorum. Bir kaymakam olarak mülki idari amir olarak dünya kadar sorumluluk sahası var ise bence en temel en önemlilerinden birisi asayiş ve diğeri de eğitim.
Bu anlamda da epeydir üzerinde düşündüğüm bir şeydi. Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın diye bir kampanya başlatıyorum. Eğitim öğretim yılımızın sonuna kadar, karneleri alıncaya kadar, kampanya devam etsin istiyorum. Ve bu kampanyanın sonunda da yapabiliyorsak bütün okullarımıza, yapamıyorsak en azından büyük bir kısmına sadece adıyla var olan değil kendisiyle var olan kütüphane kazandıralım istiyorum.

Kampanyaya kendi şahsım Deniz Pişkin olarak 2 bin lira bağışta bulunarak startı vermiş oluyorum” dedi. 

 Kaymakam Deniz Pişkin tarafından “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında İlçemizde kütüphanesi Kampanya adıyla açılan banka hesap numarasına 2.000 TL. Yatırarak ilk bağışı kendisi yapan Kaymakam Deniz Pişkin, esnaflardan, işadamlarından, bankalardan odalara kadar Tosya Ailesinin topyekûn bu Kampanyaya destek vereceğine inandığını söyledi.

Kaymakam Deniz Pişkin, kampanyayla birlikte “Okuyan İlçe Tosya” hedefine ulaşmak için okulları, kurumları ve esnaflarıda içine alacak bir okuma seferberliği başlatacaklarını da sözlerine ekledi.

Banka Hesap Numarası:

Tosya Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği

“Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” Hesabı

Vakıfbank Tosya Şubesi TR34 0001 5001 5800 7305 7159 32

Kitap Bağış Hattı (Alo Kitap):

0 366 313 1939

Kitap ve Malzeme Teslim Adresi:

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Hükümet Konağı Kat:3

37300 Tosya/KASTAMONU
   (SDA-

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 00:54
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 2 yıl Önce

Tosyalı berber Recep bey sizin hiç böyle bir faaliyet yaptıgınız oldumu zannederim ki olmadı o zaman bırakın da yapan insanları gözünün üstünde kaşınız var diyerek eleştiri yapmayınız Eğer gönlünüzden kopuyorsa sizde bu kampanya ya katkıda bulununuz...

SIRADAKİ HABER