KASTAMONU VALİSİNE VERDİKLERİ SÖZÜ TUTACAKLAR

KASTAMONU VALİSİNE VERDİKLERİ SÖZÜ TUTACAKLAR


KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde 40 derece sıcağın altında D-100 Karayolu’nda hummalı bir çalışma var. Müteahhit firma D-100 Karayolu’nda çalışmalara 24 saat aralıksız devam ediyor.

2014 Valiler Kararnamesi ile Kastamonu’ya atanan Vali Şehmus Günaydın15 Haziran 2014 günü Tosya’yı ziyaret etmiş ve D-100 Karayolu’nun bölünmüş yol yapımı çalışmaları devam eden kısmında incelemelerde bulunmuştu.Yol güzergâhında incelemede bulunan Vali Şehmus Günaydın’a yüklenici firma yetkilileri yolun Temmuz ayı sonuna bitirileceği sözünü vermişti.

Yol yapımı çalışmalarına hız veren yüklenici firma yolun bitirilmesi için 24 saat aralıksız çalışıyor. İşçiler hava sıcaklığının 40 dereceyi gördüğü Ramazan günlerinde yolun Ramazan bayrama yetişmesi için büyük emek sarf ediyorlar.

Geçtiğimiz yıl Bayram arifesinde yaşanan yoğun bayram trafiğinin sürücülere zor anlar yaşattığını hatırlatan firma yetkilileri bu Ramazan Bayramı’nda D-100 Karayolu’nda seyahat eden sürücülerin Tosya’dan geçerken sıkıntı yaşamamaları için yolu Bayrama yetiştirmeye çalışıyor.Firma yetkilileri; ‘’ Güneşin altında sıcak havada yolu biran önce bitirmeye çalışıyoruz. Önümüz bayram yol kalabalık oluyor. Burada yol yapımı çalışmaları nedeniyle yol tek şeride düşüyor. Bölünmüş yol bir anda çift yönlü olunca sürücüler sıkıntı yaşıyor. Biz firma olarak bu Bayram’da D-100 Karayolu’nun Tosya bölümünü kullanacak olan sürücülerin rahat ve keyifli yolculuk yapmaları için 24 saat çalışıyoruz. Asfaltı döküyoruz 3 km mesafemiz kaldı. İnşallah Bayram’a yetiştireceğiz. Amacımız bu yol güzergâhını kullanan insanların ailelerine ve sevdiklerine rahat bir şekilde kavuşmaları” şeklinde çalışmalar hakkında bilgi verdi.      


Gece gündüz soğuk sıcak demeden yoğun çaba gösteren yüklenici firma yol yapım çalışmalarını Ramazan Bayramına bitirerek bölünmüş yol olarak sürücülerin hizmetine açılacak. Müteahhit firma yol yapım çalışmasını Temmuz sonuna bitirerek Vali Şehmus Günaydın’a verdiği sözünü de tutmuş olacakGüncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 23:55
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER