K I N I Y O R U Z !!!...

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK TÖRENLERİNDE Sitemiz Muhabiri ve Ayrıca HABERCİ 37 Genel Yayın Yönetmeni olan Ahmet Çataloğlu'na yapılanları www.tosyahaberleri.com olarak TASVİP ETMİYORUZ !!!!.....

K I N I Y O R U Z  !!!...

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK TÖRENLERİNDE Sitemiz Muhabiri ve Ayrıca HABERCİ 37 Genel Yayın Yönetmeni olan Ahmet Çataloğlu'na yapılanları www.tosyahaberleri.com olarak TASVİP ETMİYORUZ !!!!.....Tosya’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı böyle kutlandı.!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü Kutlama Programı başlarken Milli Eğitim camiasına yakışmayan tatsız olayların yaşanması hiçte iç açıcı değildi. Milli Müdürlüğü’nde üst düzey bir yetkili, kendi video çekimlerini engellediğimiz düşüncesiyle, basın kartı sahibi bizden çekimi başka açıdan yapmamızı istedi. Oysaki 1 metrelik yer değiştirme ile farklı açıdan daha rahat ve net görüntü alabileceğini hesaplayamayan bir görevlinin  kameraman olarak yapacağı çekimlerinin ne derece değer taşıyacağı tartışılır. O mantalitedeki bir çekim olsa olsa ibretlik olarak  basın müzesine yakışır. İşini en iyi şekilde yapmaya çalışan gazetecilere ve hangi açıdan nasıl görüntü alabileceğini çok iyi bilen basın mensuplarına yapılan bu hareketi bir hakaret sayıyor, göstermelik görüntü alıp kamuoyunu bilgilendirme adına hizmet vermeyenler acaba basının çekimlerini neden engelleme yoluna gitmektedir, bu tavır anlaşılamadı.

Tosya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün problemi aslında gösteri yapan öğrencilerin video kaydının şu veya bu açıdan alınıp alınmaması meselesi değil; “Saldım çayıra, mevlam kayıra” anlayışı ile yönetim bilincini göz ardı eden anlayışın irdelenmesine engel olmak için basın mensuplarını sindirme çabası.

Örneğin; Milli Eğitime bir öğrenci imkanları elverişli olmadığı için mektup yazarak kitap istemişti. Acaba öğrencinin isteği ne ölçüde karşılandı? Öğrenci mektubu ile basına poz verildikten sonra bunun sonuçları açıklanmadı.

İçinde bulunduğumuz hafta içinde Sağlık Meslek Lisesi bahçesinin üzerinden geçmekte olan  Yüksek Gerilim hattının iki ana kablosu koparak bahçeye düştü. Acaba okul bahçesinden geçen ve büyük bir enerji akımı taşıyan kabloların taşıyıcı direklerinden birinin okul bahçesinin ortasında durması karşısında Milli Eğitim Müdürlüğü hangi çalışmaları yaptı? Can ve mal güvenliğinin sağlanması adına velilerin yüreğine su serpecek ne gibi çalışmalar yapıldı? Bekara karı boşamak kolay! Tosya’da hizmetli, kaloriferci, hatta öğretmen sıkıntısı olan okullarla ilgili hangi çalışmalar yapıldı ki, Milli Eğitim Yönetimi sanki tüm problemleri aşmış bir kurum rahatlığı ile hiçbir gazetecilik eğitimi ve pratiği olmayan bir personelin eline kamera veya fotoğraf  makinesi vererek gösteriş yapıyor. Kamu adına görev yapan gazetecilere ise, işini yaptıklarından dolayı hakaret edercesine olayların içine girmektedir. Bu anlayışı gazetecilik mesleğim adına kınıyor, bu tavrın basitliğini de eğitimcilerimizin takdirine bırakıyorum. 

Ahmet Çataloğlu Haberci37

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaattin Keşoğlu
Alaattin Keşoğlu - 8 yıl Önce

Bir Gazete çalışanı ve Basın Mensubu olarak yaşananları kınıyor, tekrar etmemesini ümit ediyorum.

Muammer Kalfa
Muammer Kalfa - 8 yıl Önce

Milli eğitim müdürlüğü şimdilerde siyaset peşinde koşturmak olmalı.Öyle eğitimdi öğretimdi gibi işlerle uğraşmaya vakti yok.Öğrencilerimizin can güvenliği Allaha emanet.Foyaları meydana çıkmasın diye haliyle işlerini yapmak isteyenleri engelliyecekler ki iplikleri pazara çıkmasın.bende kınıyorum.Lafla peynir gemisi yürümüyor.Öğrencilerin en doğal hakkı olan kitap bile karşılanamıyorsa birileri işlerini savsaklıyor demektir.

A. Yürekli
A. Yürekli - 8 yıl Önce

Allah size akıl fikir versin emi, noolmuş birisi gazeteciye az öte git demiş, oda kızmış, milli eğitimin açıklarını ifşa etmiş, yazıklar olsun, milli eğitim deki bu problem yeni mi oldu, yoksa sana dokunuca mı ortaya çıktı? hayret ki ne hayret

azapay
azapay - 8 yıl Önce

sayın basın mensubu yazınızı okudum.sağlık meslek lisesi bahçesindeki yüksek gerilim hattı için ne yapıldı diye soruyorsunuz.okul idaresi ve milli eğitim defalarca yazı yazılmasına rağmen yüksek gerilim hattı kaldırılmamışitır.Sizler ne yaptınız diye sormadan önce bu yüksek gerilim hattı okulun bahçesinde olmamalı diye kaç defa haber yaptınız.Basın mensubu olarak size yapılan saygısızlığı kınarken görevleri başında çalışan sağlık meslek lisesi idareceilerini ve eğitim camiasınıda siz saygısızca eleştiriyorsunuz.Basın mensubu olmak aklına gelen herşeyi yazmak değildir..okullarda hizmetli açığı nyıllarır var buüne kadar hiç gündeme getirmediğiniz konuyu bugun gündeme getirmeniz şahsınıza yapılan olaydan dolayımıdır.Öyleyese siz tarafsız yayın yapmıyosunuz.OKULLARIMIZ LÜTFEN ŞAHŞİ İŞLEİNİZ İÇİN KULLANMAYINIZ.

bedri
bedri - 8 yıl Önce

öyle görülüyorki,herkes işini yapmalı. Gazeteci gazeteciliğini, eğitimcide eğitim ve öğretimini. Basında çalışan arkadaşlar en iyi kareyi yakalamak için koştururken etrafı gözetmeye vakitleri yok.Görüntü almak anlık olay! bişiyden anlamayan esas duruşta görüntü almaya çalışan personeline fotograf makinesi ve kamera veren yönetim gazetecilik mesleğine özenirse; gazeteciler kıyıdan köşeden işlerini yapar her olaya alışkındır, dedim ya (bişiyden anlamayanlara..) da futbol sahası dar gelir. Sonuçta bu tür olaylar kaçınılmazdır..!

Beyza AK
Beyza AK - 8 yıl Önce

Milli eğitimin öncelikle ne kadar milli olduğunu masaya yatırmak gerek.Ama onun yeri burası değil.Milletin değerleriyle örtüşmeyen bir eğitim anlayışından zoraki de olsa vazgeçtik ama kendi anlayışlarına uygun eğitimi bile yaparken koydukları kuralları çiğnemeleri doğrusu yenilir yutulur gibi değil.Kendilerini eleştirenleri ve eksiklerini söyleyenleri baştacı yapıp durumlarını düzeltmeleri gerekir bence.SBS de ve ünüversite sınavlarında Tosya nın durumu apaaçık belliyken,Tosya sıralamalarda Kastamonuda sonuncu okulken hala nelerle uğraşıyorlar doğrusu merak ediyorum.

ilayda
ilayda - 8 yıl Önce

eğitim camiasına duyulan bu öfkeyi anlamış değilim.Tarafsız olması gereken baının kendi öz eleştirisni yapmak yerine ben kralım kime aban öte git diyemez yoksa size neler yaparım anlayışı biz eğitimcilere göre değildir.eleştirdiğiniz eğitim camiası sizlerin çoçuklarını sizlerden daha çok düşünmektedirler.ÖFKENİZİN GERÇEK NEDENİNİ YAZARANIZ DAHA DÜRÜST DAVRANMIŞ OLURSUNUZ.bAIN OLARAK EĞİTİMİ VE EKSİKLERİNİ TARTIŞIRKEN BİRDE ÇÖZÜMLERİNİZ YAZANZIDA BİZDE ÖĞRENMİŞ OLSAK.kENDİ GÖREVİZİ YAPARKEN YAPILAN MÜDAHALEDE GAZETECİ OLMAYANLARA VERMİŞLER KAMERAYI DERKEN KENDİ MESLEĞİNİZE AYGI DUYULMAINI BEKLERKEN EĞİTİM İZİN İŞİNİZ OLMADIĞI HALDE OTURMUŞ VETFA VERİYORUNZU.bEYLER EĞİTTİMDEN BU KADAR ANLIYORSANIZ BİR KÖŞE AÇIN ÇÖZÜMLERİNİZ YAZIN YETER ARTIK ÖĞRETMENLERLE UĞRAŞMAYIDA SİZ KENDİ İŞİNİZE BAKIN .tarafız düzgün güvenilir baın

nihal
nihal - 8 yıl Önce

bende basın çalışanıyım. aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımda var. konuyu onlarlada tartıştık.işimiz stresli ve zamanla yarışmaktır.muhabir arkadaş aklına geleni değil sadece olanı yazmış.örneğin; biz arkadaşlarla omuz omuza çalışıyoruz, fotograf çekiminde bir bayan olarak bazan ezilme tehlikesiyle bile karşı karşıya kalabiliyoruz.Hiçbir zaman erkek meslektaşıma biraz dikkatli olabilirdin demedim. arkadaşlar da çok rahat özür dilemesini bilmektedirler. olay basın çalışanı arkadaşın hatasından kaynaklansaydı gidip rahatlıkla özür diler bu satırları kaleme almazdı. çekim yapan eğitimci de rica edebilirdi.bir basın çalışanı olarak kimsye öfkemiz yok, art niyetimiz de yok en iyi kareyi yakalamak için koştururken bu tür tatsız olaylar olabiliyor eğitimcilerimizin anlayışla karşılayacağını ümit ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner258

banner256