K 1 - K 2 ve K 3 BELGESİ OLANLAR DİKKAT!!!..

K Türü Yetki Belgeleri Yenilenmesi

 K 1 - K 2 ve K 3 BELGESİ OLANLAR DİKKAT!!!..

4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde

 K 1 - K 2 ve K 3 Türü yetki belgesi alan gerçek ve tüzel kişilerin ‘MEVZUATTA YAZILI OLARAK BİLGİLENDİRME ZORUNLULUĞU OLMAMASINA RAĞMEN’ belge yenileme tarihi yaklaşan firmaların Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin (KTY)12,13,14,15ve18 inci maddeleri gereği, yetki belgesi bitim tarihinden;

 

1-     60 gün öncesine kadar Bölge Müdürlüğüne/Odamıza müracaat etmeniz ve yetki belgesinin geçerli ücretinin %15 ini,

2-     30 gün sonrasına kadar Bölge Müdürlüğüne/Odamıza müracaat etmeniz ve yetki belgesinin geçerli ücretinin %50 sini,

    Bildirilecek ödeme numarası ile Vakıflar veya Ziraat Bankalarından herhangi bir şubesine yatırmanız  ve gereken şartların yerine getirilmesi halinde ,yetki belgenizin geçerlilik tarihinin 5 yıl daha uzatılması mümkün bulunmaktadır.

 

                  Bununla birlikte firmanız tarafından aşağıda belirtilen özel şartların sağlanamaması halinde ,adınıza düzenlenen yetki belgesinin KTY’nin 19. maddesi gereği bir başka yetki belgesi ile değiştirilmesi mümkündür.

                  Yukarıda belirtilen sürelerden sonra yetki belgenizin yenilenmesi mümkün olmayacaktır.Faaliyette bulunmanız mümkün olmayacaktır.Aksi durumun tespiti halinde  4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanununun 26. maddesinin (a) bendi çerçevesinde cezai müeyyide uygulanacaktır.

                                     İSTENEN EVRAK LİSTESİ

 

1- GENEL ŞARTLAR

a-Yeni tarihli oda kayıt belgesi aslı,sermayeniz en az 10 000TL olması gerekir.(Sermaye belgede yazılı olacak)

b-Firma sahibi, ortakları (A.Ş. ve Kooperatiflerde yönetim kurulu üyeleri) ve temsile yetkili kişilere ait son 6 ay içerisinde alınmış Adli sicil belgesi.

c-Belge düzenlenmesinden sonra beyan edilmemiş tüm değişikliklere ait Ticaret Sicil Gazetelerinin asılları veya onaylı suretleri,

d-Varsa kısa unvan veya logonuza dair belge.

e-Gerekli olan tonaj şartının sağlanması.

2- ÖZEL ŞARTLAR

            a-Sermaye şartının sağlandığına dair belge(en az 10 000TL)

 b-Kayıtlı özmal taşıtların ruhsat fotokopileri(geçerli fenni muayene olacak)

www.tosyahaberleri.com Haberin yayınlanmasında emeği geçen Tosya Ticaret Odasına Teşekkür ederiz.

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertugrul Ergi
Ertugrul Ergi - 7 yıl Önce

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası çalışanı olarak, ilçemizin en güncel haber portalı tosyahaberleri.com ekibine teşekkür ederim.

Ayrıca Odamızın sms duyuru sistemi ile bu konuyu üyelerimize bildirdik.Bu tür belgeler 5 senede bir vizelendiği için çoğu firma sahibi pek dikkat etmiyor; vize tarihinden itibaren 6 ay geçince de belge iptal ediliyor.Bir önemli ayrıntı da K belgesine kayıtlı araç satılıyor ancak firma bu durumu Kara Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'ne bildirmiyor.Tabii peşinden firmaya cezalar yağıyor...
K belgeleri ile ilgili Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası yetkili.Dosyaları Boluda olanların ise bir dilekçeyle dosyalarını Bolu'dan Kastamonu'ya istemeleri gerekmekte.Bu kısa hatırlatmaları yaptıktan sonra tekrar tosyahaberleri.com ekibine, Sedat Bey'e ve Alaattin Bey'e emekleri için teşekkür ederim.
Not:29 Haziran Çarşamba günü KUZKA Proje Eğitim Semineri var.Bu konu da ilçemiz müteşebbisi için çok önemli.Haberleştirirseniz sevinirim.
Saygılarımla...

Ertuğrul ERGİ
www.tosyatso.org

Yönetici Yanıtı: Sayın Ertuğrul Ergi yorumlarınız için tşk ederiz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

SIRADAKİ HABER