İmamın Mevlid Programında Amerikan Robert Kolejinden gelen Bayan bakın ne yaptı

İmamın Mevlid Programında Amerikan Robert Kolejinden gelen Bayan bakın ne yaptı

Haber: Sedat Ağacıkoğlu-İHA-Tosya

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Ortalıca Köyü Belen Mahallesinde Pazar günü yapılan İlçe Modern Çarşı İmam Hatibi Ziya Sümer çiftinin oğulları Emir Yusuf 'un Sünnet yemek programında ilginç anlar yaşandı.

Hafta sonu Ortalıca Köyü Belen Mahallesinde Tosya gelenek ve göreneklerine göre yapılan sünnet düğünü Mevlid-i Şerif ile başladı. Belen Camiinde okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif’in ardından Emir Yusuf ve Sümer Ailesi için dua edildi.Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu. Köy merkezinde ikram edilen yemek programına çok sayıda misafir katıldı.

Yaklaşık 1 haftadır ilçemizde bulunan Robert Koleji öğrencileri ve öğretmenleri köyde yapılan sünnet yemek programına sürpriz bir şekilde katılım sağladılar. Yaklaşık 15 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan misafirler Köy keşkeği ve Tosya Pilavının lezzetinden tattılar. Yemek esnasında Okul öğretim görevlisi olan bir bayan uzun bir süre sünnet yemek programını gözlemledikten sonra eline aldığı kağıta kara kalem çalışması yaparak sünnet programını ve yemek alanını resmetti.

İlk defa köy alanında böyle bir ortamda bulunduğunu ifade eden öğretmen kendisi için ilginç bir anı olduğunu ve bunuda resme dökerek saklamak istediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 23:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 11 ay Önce

Sanki Marstan uzayli inmis gibi haber yapmissin editor. Hic Tosya disina cikmadin mi sen?

Tosyam
Tosyam @Mert - 11 ay Önce

MERT;
Eğer bir ortamda herkes aynı şeyle meşgulken, biri farklı bir şeyle meşgulse bu haberdir.Editörde bunu haber yapmış MARS ne alaka,kendin MARS'ı görmüş gibisi yazmışsın....

Ahmet Şahin
Ahmet Şahin - 11 ay Önce

Haberin son parağrafında,haberin neden yapıldığı söyleniyor saten anlayana.....

Selfun
Selfun - 11 ay Önce

Bunlara artik güvenmiyorum yillardir bu lar gibilet yok roportaj yapiyoruz yok kultur turizmi icin burdayiz yalan ne tarihi eser biraktilar ulkede nede gelenek herdeyi sogusledi bunlar

Cengaver
Cengaver - 11 ay Önce

Atılan başlıkla haberin hiç alakası yok.bune perhiz bune lahana turşusu...

Alp Bozkurt
Alp Bozkurt - 11 ay Önce

Tesadüf 15 Temmuza denk gelmiş. Ziya hocanın içi temiz demekki malum çok yıprandı bu olaylardan. Robertlilere de laf edemeyiz. adamlar zeki insanlar laf edersek kıskanma olur şimdi.

SIRADAKİ HABER