HACILARIMIZ DÖNÜŞ HAZIRLIĞINDA

2011 hac mevsiminin sona ermesiyle Tosya’lı hacılarımızda ziyaretlerini yapmak üzere Medine-i Münevvere’ye geçmişlerdir.

HACILARIMIZ DÖNÜŞ HAZIRLIĞINDA

 

Medine-i Münevvere’ye geçen hacılarımızdan bir kısmı erken dönmüşler; geri kalanlar ise dönüş hazırlıklarına başlamışlardır. Hacı olduktan sonra Aleyhisselatüvesselam Efendimiz’i ziyaret ederek Tosya’ya dönecek hacılarımız, burada huşû içerisinde Mescid-i Nebî’de vakit namazlarını eda ederken Medine-i Münevvere’de bulunan ziyaret yerlerine (Uhud Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Mescid-i Seb’a, Mescid-i Kuba, Cennet-ül Bakî vb.) de giderek bu dinin inkişâfında gerek Efendimiz Aleyhisselatüvesselam’ın ve gerekse güzide Ashabı’nın yaşadıkları zorlukları ve çektikleri sıkıntıları da tefekkür ederek dualarda bulunmuş, şefaatlerine talip olmuşlardır.

 

Eh tabii olarak da Hacca gelenlerin olmazsa olmazı (!) Al-Baik ikram etmekten ve yemekten de geri kalmamışlardır.

 

Rezervasyonları gereğince Medine-i Münevvere’den uğurlanan ve Türkiye’ye 16 Kasım 2011 tarihinde dönen Münir BÜYÜKSEÇGİN ve Eşi, İsmail ERKAN ve Eşi, Mesut GÜVERCİN ve Eşi, Dr. M.Fatih KARAKAŞ ve Eşi, Dr. A.Emin KARAKAŞ, Mustafa E. KARAKAŞ’tan sonra 27 Kasım 2011 tarihinde dönecek olan Hayati TEKELİ ve Eşi, Hasan H. SOBACI ve Eşi, A.Hilmi KUTLU, Eşi ve Kızkardeşi, Mehmet KAHYAOĞLU ve Eşi, , Mehmet ELDEK ve Eşi, İbrahim İBEÇOĞLU, Mustafa YALVAR da hem bu mübarek beldelerden ayrılmanın hüznü ve hem de sevdiklerine kavuşmanın heyecanını yaşamaktadırlar.

 

Her vesile ile Mekke ve Medine’ye doyamamanın üzüntüsünü yaşarken aynı zamanda gerek kendileri ve yakınları için ve gerekse tüm arzu edenlere nasib olması için dua ve niyazda bulunmaktadırlar.

 

Mustafa GEMALMAZ

HİLAL TURİZM HAC ve UMRE MÜDÜRÜ

22 Kasım 2011

MEDİNE-İ MÜNEVVERE

 

banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER