Haberimiz Ses Getirdi '' Berçin Köyüne Yardım Eli Uzandı''

Haberimiz Ses Getirdi '' Berçin Köyüne Yardım Eli Uzandı''
banner266

Haber : Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu İli Tosya İlçesi Yukarı Berçin Köyü Orta Berçin Mahallesininde ki Yaşanan Aile Dramı haberimizin ardın Tosya Kaymakamlığı ve yetkililer köye giderek aileyi ziyaret etti ve ailenin en kısa zamanda yeni evine taşınacakları müjdesini verdi.

Geçtiğimiz Pazar Günü Berçin Köyünde yaşanan aile dramını yerel ve Ulusal Basında sorumlu habercilik anlayışı ilkesinde gündeme getirmiştik. Yapılan haberin basında geniş yankı bulması sonucu sosyal medyada farklı yorumlara neden olmuş biz haberciler olumlu ve olumsuz eleştirlerin merkezi durumuna getirildik. Habere konu olan Kıraç ailesini kar kış demeden Berçin köyünde ziyaret eden IHA muhabiri ve gazeteciler mağduriyet yaşayan ailenin sıkıntılarını bizzat yerinde görerek ailenin sessiz çığlığına yapılan haber ile sesi olmuştur.

Tosya Kaymakamlığı habere konu olan aileyi köyde ziyaret ederek www. tosya. gov tr haber sitesinde açıklamada bulundu  " Habere konu olan ailenin maddi durumundan ve yaşadığı sıkıntılardan köy muhtarı aracılığı ile haberdarız. Sosyal Yardımlaşma Vakfımız gerekli incelemeyi daha önce yaparak gerekli eksikleri tespit etmiştir. Aile için bahar ayında köyde ev yapılacaktır. Bu aşamada aileye kira yarmında bulunulacaktır" açıklaması yapılmıştır.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak Berçin köyünde Kıraç ailesinin yaşadığı drama sessiz kalmayan Tosya Kaymakamlığına ve yetkililere yerel ve Ulusal basın mensubu olarak teşekkür eder konunun takipçisi olacağımızı beyan ederiz.

Bu sorumlu habercilik anlayışı ile yaklaşık 10 yıldır ilçede faailyet gösteren www.tosyahaberleri.com haber sitesi ilçe merkezinde ve köylerinde yaşanan bu sıkıntıları ve mağduriyetleri gündemde tutmaya devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 00:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilgülgür
Nilgülgür - 6 ay Önce

İNŞAALLAH,sosyal devlet anlayışı ile bu insanların mağduriyetleri giderilip,işi reklama çevirmezler.....

Mustafa
Mustafa - 6 ay Önce

Allah razı olsun hayra vesile olan onu yapan gibidir.

Münir
Münir - 6 ay Önce

Allah sizden ve sizin vibi gercek habercilerden razı olsun

Bağımsız
Bağımsız - 6 ay Önce

Durumu zayıf olana bakılmalı. Şu kadar sigortalı çocuğun var denilmemeli ,bakalım çocukların durumu müsaitmi ,Muhtarlara sorulur onlarda kendine oy verip vermediğine bakanlar var. Artık her şey vijdana kalmış. HZ.Ömer efendi mizin adaletinden nasiplenenler. Olur. Tabiki SAYIN kaymakam hepsini göremez. Bilgi verenleri ALLAH ıslah eylesin

Gazi
Gazi - 6 ay Önce

Çok yazık

Murat Murathan
Murat Murathan - 6 ay Önce

Admin haberini görerek Haluk Levent ile paylaştım. Ahbap Kastamonu, kaymakamla görüşerek aileye yardımcı oldu. Bu tarz haberlerde lütfen Ahbap Kastamonu ile iletişim kurun.

SIRADAKİ HABER