DENİZ FENERİ DERNEĞİ TOSYA TEMSİLCİSİ ZİMBABWE’YE GİTTİ

DENİZ FENERİ DERNEĞİ TOSYA TEMSİLCİSİ ZİMBABWE’YE GİTTİ

DENİZ FENERİ DERNEĞİ TOSYA TEMSİLCİSİ ZİMBABWE’YE GİTTİ

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu Deniz Feneri Derneği İl temsilcisi Halit Bitkin ve Tosya ile Araç temsilcileri Kurban yardımı için Afrika ülkesi Zimbabwe’ye gitti.

 

Tosya Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin, bu yıl Deniz Feneri Derneği adı altında topladıkları kurban yardımlarını dünyanın en fakir ülkesi olan Zimbabwe’ye ulaştırmak için Tosya Temsilcisi ve TRT Tosya Muhabiri Serhat Ağacıkoğlu ve Araç ilçe temsilcisi Zeki Koru ile Türkiye’den ayrıldılar.

Deniz Feneri Derneği Tosya Temsilcisi Serhat Ağacıkoğlu yaptığı kısa değerlendirmede ‘’ Kurban Bayramı dolayısıyla toplanan kurban bağışlarını Zimbabwe’ye ulaştırmak için bu ülkeye yola çıktık. Yardıma muhtaç kimse kalmaması için çıktığımız bu yolda nasip olursa Kurban Bayramı’nda da Deniz Feneri Derneği’ni temsilen Tosya ilçesinde vatandaşlarımızın bağışladığı kurbanları ve iyiliklerini Afrika’nın uç noktasına yakın ülke olan Zimbabve’ye götürüp, orada kurbanları kesip, yardıma muhtaç insanlara dağıtımını yaparak tekrar vatanımıza döneceğim” dedi.Afrika kıtasının uzak ülkesi olan Zimbabwe’nin dünyanın en yoksul ve fakir ülkesi olduğunu aktaran Serhat Ağacıkoğlu “Ülkemizden direkt uçuşların olmadığı ve aktarmalı gidilebilen Zimbabwe uçakla Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden 18 saat üzeri uçuşla gidileceğini” ifade etti.

Afrika ülkesi Zimbabwe’ye Kastamonu ve Tosya ilçesinden 5 adet su kuyusu ve 165 hisse kurban bedeli toplamda 193.950,00 TL yardım bedeli ile gittiklerini belirtti. Yaklaşık 12 gün sürecek olan ziyaret bayram sonrası Türkiye’ye dönüşle sonuçlanacak.


Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 13:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
emin
emin - 3 yıl Önce

hırsızlıgı tartısmalı dernekden baska yardım yapacagınız kurum yokmu anlamadım .

arif
arif @emin - 3 yıl Önce

emin, sen yardımda bulunma. senin yardımda bulunmayışını göz önünde bulundurarak, şahsen 1 pay yardımda bulunuyordum, seni de dikkate alarak şimdi iki pay yardımda bulunacağım.

....
.... - 3 yıl Önce

yarali bir parmaga i̇şememi̇şleyi̇n brde i̇fti̇ra etma emi̇n bey

emin
emin - 3 yıl Önce

yaralı parmaga isemedgimi soyleyen zavallı adını yaz ki tanıyayım .deniz feneri derneginin almanyadaki yoneti
yonecileri hangi hapishanede biliyomusun

arif
arif @emin - 3 yıl Önce

emin, bana almanyadan örnek veriyorsun ya, ne cevap vereyim sana. bu haberde yer alan serhat ağacıkoğlunu tanıyan biriyim. benim için önemli olan serhat beyin, tutumu davranışı. almanyadan bana ne, sanki merkel bizi çok seviyor da bana almanyadan örnek veriyorsun, gel de tosyadan ver örneğini de ulusalcı kimliğinle dediklerini tahayyülüm alsın. almanya bana çok uzak geliyor.

emin
emin - 3 yıl Önce

vereyimmi ben milliyetci ayagına yatmıyorum sapına kadar ulusalcıym.adını veremiyecek kadar korkaklarla 50 yıldır mucadele edip geliyorum savundugun dernek yaptıgı hırsızlıklarla akp yi ve kanal 7 kurdular kendilerine servet yaptılar adres verirsen sana belgelerini vereyim.kacaksaraydaki zat oradan indiginde hersey acıga cıkacak ozaman vay anam dersin

arif
arif @emin - 3 yıl Önce

emin, ulusalcı kalmaya devam et. bu memlekete senin gibiler de lazım. serhat bey de yoksullara yardım etmeye devam etsin, böyle insanlara ihtiyacımız var. benim gibi yorum yazanlar da olsun. böylelerine de ihtiyacımız var. velhasılı kelam, emin herşey yerli yerinde, problem nedir? benim gibi avare kaldıysan, bak bu konuda seni anlayabiliyorum e mi.

............
............ - 3 yıl Önce

adımı yazsamne yazmazamne senın zavallı oldugun bellı kı sagasola sıcrıyosun bellıkı mıllıyetcı ayagına yatıp kendını mıllıyetcı sananlardansın

SIRADAKİ HABER