Cumhuriyet Mahallesindeki Çöp sorunu çözüm bekliyor

İlçenin en merkezi ve büyük mahallesinde çöp sorunu çözüm arıyor

Cumhuriyet Mahallesindeki Çöp sorunu çözüm bekliyor
HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 
KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi şehir merkezinde ve Cumhuriyet mahallesinde bulunan çöp görüntüleri mahalle sakinlerinin büyük tepkisine neden oldu.
Özellikle Kuba Camisinin hemen yanı başında bulunan çöp konteynerinin etrafına yolun kenarına kimler tarafından döküldüğü bilinmeyen ve mikrop yuvası görüntüsü deki çöp yığını şikâyet üzerine temizlik işçileri tarafından kaldırıldı.

Bu ve benzer görüntülerin sık yaşandığı Tosya’da esnaflar ve mahalle sakinleri bu ve benzeri görüntülerin oluşmasına sebep olanları kınadıklarını belirterek vatandaşları ve yetkilileri duyarlı olmaya davet ettiler.

Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, “İnsanların sokağa çöp dökme özgürlüğü olmamalıdır. Belediye Zabıta ekipleri bunları umursamadan yapanları tespit edilip en ağır para cezasıyla cezalandırılmalıdır. Ayrıca Cami ve Okul çevrelerinde Çöp konteynerleri olmamalı veya daha uzak yerlere konulmalı. Tosya Mahalle muhtarları bu konuları daha dikkatli takip ederek mahallelerine sahip çıkmaları gerekmektedir. Birde çöp konteynerleri sık aralıklarla boşaltılmalıdır. İlçe Çevre Koruma Hizmetleri müdürlüğü ve Özel Temizlik şirketi yetkilileri şehir merkezi ve mahalle aralarına rast gele bırakılan çöp konteynerlerinin yerlerini yeniden düzenlemeye ve gözden geçirmeye davet ediyoruz. Özelikle Cami yakınlarında Çöp konteynerleri olmamalı. Mahalle muhtarlarının ve vatandaşlarında çöp konusunda daha çevreci ve hassas olması gerekmekte. Şunu da son olarak ifade etmek isteriz ‘’Zihniyet Çöplük olur ise Tosya ÇÖPLÜK olur ” diyerek önemli mesajlar verdi.
  (SDA-

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 18:12
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 13 ay Önce

Avantaj marketin deposunun yaninda bulunan bu cop kutusuna onlardan baska bu kartonları yiyecek icecek ambalajlarini kim atabilir acaba soruyorum size ? Problemi vatandaşın mahallelinin ustune atmayin fotografi cekerken etrafiniza bakin

ali
ali - 13 ay Önce

özellikler marketler çöpe karton atıyor, yer kalmayınca çöpler yerlerde.defalarca ikaz etmemize rağmen inadına atmaya devam...bunlardan biri de nazar market.

tosyal abıca
tosyal abıca - 12 ay Önce

Cumhuriyet Mahallelililer tabirini bilmiyoguz tabi. elekgci mahallesi de bu mahalle sınırlarında bullunu ;)

SIRADAKİ HABER