Çocuk İstismar olaylarına karşı yapılan Basın açıklamasına Tosya duyarsız Kaldı

Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Cuma namazı çıkışında  Son günlerde yaşanan çocuk istismarları ve kaçırılmaları nedeniyle vatandaşlar Cumhuriyet meydanında toplanarak protesto ederek basın açıklaması yaptı.
Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın ilk günü kaybolan ve cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ve Ankara Polatlı’da öldürülen 8 yaşındaki Eylül için Tosya İlçe  meydanında bir araya gelen az sayıda’ki vatandaşlar basın açıklaması yaptı.

Basın Açıklamasına Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Başkan Yardımcısı Ali Mutlu İlçe Spor Müdürü İsmail Keskin  ve az sayıda vatandaş katıldı.
Basın Açıklamasını okuyan Hakan Türkan , Çocuk istismarı ve Çocuk ölmeleri insanlığın ve sözün bittiği andır. Oysaki her doğan çocuk bir melektir , günahsızdır bir çiçektir ve saflığın en canlı ve kanlı halidir. Çocuklar bizim geleceğimiz ciğerimiz Allah’ın güzel bir hediyesidir . Hiçbir anne baba çocuğunun acı çekmesi için ve hiçbir anne baba çocuğunun tertemiz bedene ruhuna kirli eller dokunsun diye dünya’ya getirmez, ve hiçbir anne baba evladının bırakın tecavüz edilmesini evladının kılına zarar gelsin istemez ve bunu  vicdan sahibi hiçbir insan kabul etmez. daha çok canlar yanmadan ağıtlar yakılmadan vicdanlar sızlamadan bu ve bunun gibi pislikler toplumda veya ceza evinde ömür sürmelerini değil idam edilmelerini istiyoruz. Onun için bu ve buna benze çocuk istismarlarına çocuk katillerine ve vatan hainlerine karşın idamın geri getirilmesini ve uygulanan cezaların artırılmasını Devletimizin yetkilileri ve sorumlularından önemle istiyoruz çünkü bu bizim ve insanlığın en doğal isteğidir bu isteğe bu talebe önemle kulak verilmesini önemle istirham eder saygılar sunarız” dedi.

Yapılan açıklamanın ardından basın mensuplarına değerlendirmede bulunan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ” Basın açıklamasını düzenleyen arkadaşlara teşekkür ediyorum. çocuk konusu çok önemli çok hassas hepimiz için çok kıymetli çocuklarımızı korumak zorundayız. Herkes çok duyarlı olmalı bu tip Demokratik tepkileri ortaya koyabilmeli,Tosya’da meydanlarda belki binler olmalı eğlence programları konserler şarkılar türküler poplar çok kalabalık 10 binleri ağırlıyor ama böyle hassas konularda arkadaşlarımızın hem kendi gayretleri hemde Belediye hoparlöründen duyurmamıza rağmen gördüğünüz gibi çok az sayıda bir hemşehrimiz ile burada bu tepkiyi dile getiriyoruz inşallah yetkililerimiz bu toplumdan gelen şikayeti dikkate alırlar  yasaları buna göre ağırlaştırırlar  böyle çocuk istismarı çocuk tecavüzü gibi konularda kesinlikle bende halkımızın bu idam talebine katılıyorum inşallah yetkililerimiz yöneticilerimiz siyasi büyüklerimiz bunları ileriye dönük değerlendirecektir bunlar olduğu zamanda en azından caydırıcı bir cezai müeyyidesi olmalı diye düşünüyoruz” dedi.

Basın açıklaması sonrasında Belediye Başkanı Kazım Şahin eylem için az sayıda meydana gelen bayanların isteklerini dinleyerek talepleri karşısında gereğinin yapılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 00:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Şahin
Salih Şahin - 11 ay Önce

İlgisiz ve alakasız yerlerde bol bol resim çekilip paylaşan ileri gelenler ,böyle bir toplumsal bir sorunda orda olmamasını normal karşılamak gerekir.Her şey demekci görsellik,oysaki bu çoçuklar hepimizin ve bunlar bizim geleceğimiz.

Nazife teker
Nazife teker - 11 ay Önce

Tosyalılara pirinç festivalinde pilav varmış deseniz milyonlar akın ederdi buda milletimizin duyarsızlığını ortaya koyuyor bir canı yaşatmak bütün insanlığı yaşatmaktır bir cana kıymak bütün insanlığa kıymaktır yo öyle bana dokunmayan yılan bin yaşasın tabiki tepkimizi koyacağız bu bizim insanlık vazifemiz eminim sayın cumhur başkanımızda gereğini yapacak analar ağlamayacak cahiliye devri geri gelmeyecek kız çocukları diri diri gömülüp işkence edilmeyecek hepimiz duyarlı olalım lütfen

İSMAİL
İSMAİL - 11 ay Önce

BASIN ACIKLAMASINA BİR AKP Mİ LLETVEKİİ GELSEYDİ ORTALIK YIKLIRDI TÜRKİYEDE ENÇOK CAİNİN OLDUGU MUHAFAZAKAR OARANIN ÇOK YÜKSEK OLDUGU BİR YERDE HEMDE CUMA NAMAZI CIKIŞINDA İNSANDAN ÇOK PANKARTIN OLMASI ŞAŞİRTICI OLSA GEREK AMA İNSANIZ BÖYLE OLAYLARA YAVAŞ YAVAŞ ALIŞIYOR VE TEBKİSİZ KALIYOR

Duyarlı vatandaş
Duyarlı vatandaş - 11 ay Önce

Böyle bi konuya duyarsız kalmak mümkün değil, eminimki Tosya halkına bu insanlara lanet ediyor ve idamı istiyorlardır. Şöyle bi gerçekte varki tosyanın çoğu işçi kesimi gün ortasında işten çıkıp gelmeleri bi çoğu için imkansız bayanlar dersen bağ işlerinden kafasını kaldıramıyor,daha fazla katılım olsa iyi olurdu ama bunlarıda göz ardı etmemek lazım. Akşam yapılsaydı eminim daha fazla katılım olurdu.

Bozkurt
Bozkurt - 11 ay Önce

Adaletsizliğin hüküm sürüldüğü bir ülkeye idam getirilemez. Önce Adalet,kelime anlamı itibariyle tam olarak uygulanmalıdır ki İdam gelsin.

SIRADAKİ HABER