ÇAĞ ATLAYAN TOSYA'DA GARİP BİR UYGULAMA

ÇAĞ ATLAYAN TOSYA'DA GARİP BİR UYGULAMA
banner266

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Belediye tarafından çay içinde gerçekleştirilen temizlik ve düzenleme çalışması vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

Tosya Belediye Başkanlığı tarafından son günlerde çay içinde yapılan ilginç uygulama sonrasında vatandaşlar sosyal medya üzerinden yoğun eleştiri ve tepki yorumlarının yapılmasına neden oldu. Çayın içinde dere mi yapılıyor acaba bu nasıl bir uygulama diye sorulmaya başlandı. Kastamonu Belediyesi tarafından Avrupa Birliği projesi ile yıllar önce yapılan çay içi düzenlemesi örnek alınarak yapıldığı düşünülen bu çalışmanın acaba Tosya Belediyesi bütçesine maliyeti ne olacak ? Ayrıca havaların ısınması ile Gavur Dağında karların erimesi sonucu çayın içine su gelecek gelen kuvvetli su akıntısı bu yapılan çalışmayı bozmaz mı?

Belediye Başkanı'nın sık sık gündeme getirdiği '' Benden önce Tosya'nın içecek suyu yoktu biz yaptığımız başarılı çalışmalarla Tosya'ya Çağ atlattık'' açıklamaları geçtiğimiz yıllarda yerel ve Ulusal basında sürekli gündem olmuş ve yazılı ve görsel basında yayınlanmıştı.

Ayrıca çay içinde yapılan bu çalışma önceden hazırlanan bir proje kapsamında yapılıyor ise söylenecek bir sözümüz olmaz ..

YORUM EKLE
YORUMLAR
"tosya"lı
"tosya"lı - 4 ay Önce

Su gelir GÜLDÜR GÜLDÜR gel de yar beni GÜLDÜR
ilham verici Guzel bir proje emeği gecenlere tşk ler

gurbetçi
gurbetçi - 4 ay Önce

Süper olmuş.
Arkadaş yaptığınız yanlı haberlerden dolayı haberlere olumlu yada olumsuz yorum yapamıyoruz. İha mühabiri olarak bunu size yakıştıramıyoruz ve çok üzülüyoruz. İha gibi bir yere iyi insanların kurduğu bir mühesesenin muhabirine bu yakışmıyor.Adamlar size ne kadarda saldırsa da siz haber yapmak zorundasınız.Ama yanlı haber yapmayın lütfen.Mesela dün akşam Akp tanıtımı vardı bakıyorum bir haber dahi yok.

emin ayaz
emin ayaz - 4 ay Önce

o çayı islah eden mühendis mimar hangi üniverseteyi bitirmiş mimar sinanın hiç mi bi eserini görmemişmi

Eleştiri Güzeli
Eleştiri Güzeli - 4 ay Önce

Haber başlığı "Artık çay içindeki arktan su akacak" olmalıydı. Çay içerisindeki su arkının yanlarına çayın içine kaliteli hazır beton atılırsa yağmurlarla gelen sel arkı bozmaz, sel daha hızlı akar, çayın içi çok temiz görünür. Ancak sel esnasında atılan beton kalkarsa işte o zaman çok fena olur.

TOSYALI
TOSYALI - 4 ay Önce

Süper çalışma....bu Yakışır....
Anlayana

Gurberçi
Gurberçi - 4 ay Önce

Takılmayın fazla. En kötü ihtimalle binlerce lira harcanan çarşı içerisindeki dubalar gibi bir gece ansızın darma duman ederler.

E.A
E.A - 4 ay Önce

31 Mart yaklasinca Tosya Bld Temsil

Mert
Mert - 4 ay Önce

Yine para ezecek Tosya Belediyesi. Ellerine neye atsalar mundar ediyor bu belediye yonetimi. Belediyeye liyakatsiz adamlari doldurursan sonu bu olur


SIRADAKİ HABER