BELEDİYE ASFALT PLENT ÜRETİME BAŞLADI

Tosya Belediyesi, hayali kurulan önemli projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin daha önce yapımı tamamlanarak üretim denemeleri yapılan asfalt plentinde incelemelerde bulunarak plentin tam kapasite üretime başladığını ifade etti.

BELEDİYE ASFALT PLENT ÜRETİME BAŞLADI
banner255

Asfalt plentinin, en fazla önem verdikleri yatırımlar arasında yer aldığını vurgulayan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin; "Bu dönem Tosya'nın birçok sorununu çözdük. Tosya Belediyemizi kendi hizmet binasına kavuşturduk. Tosya'nın yeşil dokusunu güçlendiren fonksiyonel parklar yaptık. Bunun yanı sıra bir belediyenin en önemli ihtiyacı olan asfalt plentini de Tosya’ya kazandırdık. Bu tesiste deneme üretimimiz devam ediyordu. Bugün itibariyle net olarak asfaltımızı üretmeye ve Tosya bölgemize kendi asfalt plentimizde ürettiğimiz asfaltı dökmeye başladık. Yaklaşık 1,5 trilyonluk bir yatırımla uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve nihayete eren bu çalışmayla saatte 60 ton üretim yapan bu tesisimiz faaliyete girmiş oldu. Şu andan itibaren Tosya bölgesinde asfaltı Belediyemizin araçları ve ekipmanları ile burada üretiyoruz. Asfalt plentimiz Tosya'ya hayırlı olsun. " dedi.


Üretim kapasitesi 60 ton/saat olan asfalt plenti, minimum işletme maliyeti ile çalıştırılabilen ve aynı anda çok çeşitli asfalt üretimine uygun bu tesis geniş opsiyonlara sahip olan , çevre dostu, ağır hizmete uygun, minimum enerji tüketimi, ekonomik işletme maliyeti ve yüksek üretim verimine sahip bir plent olarak inşa edildi. 60 ton/saat üretim yapabilen ve kuru tip toz toplama ünitesi olan kule tipi asfalt plentinin sistemi doğalgaza uyumlu olup kurutucudan geçecek agreganın 150 - 180 °C de ısıtılmasını sağlamak üzere sisteme endüstriyel tip doğalgaz yakıcısı bulunuyor.


Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 12:23
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256