Başkan Kazım Şahin Tüfeği Eline aldı

Kurşun ve Trap Atışları Yarışması Düzenlendi

Altınok Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 1. Geleneksel Trap ve Kurşun Atışları Yarışması düzenlendi.

Üçolukları Atış Poligonu’nda yapılan atışlara tek kurşun yarışmasına toplam 125 sporcu katılırken trap yarışlarına 56 sporcu katıldı.

Dün sabah saat 9:000 da başlayan yarışma akşam saat 17:00’ye kadar devam etti. Yarışları izlemeye Kaymakam Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdür Vekili ve vatandaşlar katıldı.

 

Altınok Gençlik ve Spor Kulübü tarafından Kaymakam Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Kazım Şahin ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Hakan Akyürek’e plaket takdim edildi.

 

Yarışmada kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kazım Şahin Altınok Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen 1’nci Geleneksel Kurşun ve Trap Atışları yarışmasının kazasız belasız geçmesini temennisinde bulunarak böyle bir organizenin düzenlenmesi nedeniyle kulüp yöneticilerine teşekkür etti.

Kaymakam Mehmet Türköz de düzenlenen yarışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Yarışlarda şeref atışı yapan Kaymakam Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Kazım Şahin ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Hakan Akyürek atışların ardından poligondan ayrıldı.

Basından ise şeref atışını İHA Muhabiri Sedat Ağacıkoğlu ve Açıksöz Gazetesi sahibi Mehmet Ünsal yaptı.

Yarışların sonunda kurşun atışlarında Necati Abdal (Çorum) 1.ci ve Fatih Telli (Tosya) 2.nci olurken Yasin Yetim (Çorum) de üçüncü oldu.   1.nci ve 2.nciye otomatik av tüfeği ödül olarak verilirken 3.cüye havalı tüfek ödül olarak verildi.

Trap atışlarında Barboros Örtükoğlu (Tosya) 1.nci, Yasin Yetim (Çorum) 2.ci, Necati Abdal (Çorum) 3.cü oldu.

1’ciye Superpoze Av Tüfeği, 2.ciye çeyrek altın ve 3.ncüye havalı tüfek ödülü verildi.

Gençler kategorisinde ise Mehmet Sait Örtükoğlu 1.nci, Sami Berber 2.nci ve Mehmet Ali Mutlu 3.ncü oldu.  

1.nciye ödül olarak havalı tüfek verilirken 2.nci ve 3.ncü olta takımı  ile ödüllendirildi.

 Katılımları nedeniyle sporculara teşekkür eden Altınok Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Recep Urkuş Geleneksel Kurşun ve Trap Atışları Yarışmasının her yıl düzenleneceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 00:38
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER