Başkan Kazım Şahin Köy Yolları Asfaltını İnceledi

Başkan Kazım Şahin Köy Yolları Asfaltını İnceledi

Başkan Kazım Şahin Köy Yolları Asfaltını İnceledi

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Tosya Kaymakamlığı ve Tosya Belediyesi arasında Türkiye’de bir ilk olarak köy yollarının bakımı ve içme suyu hizmetlerinin Tosya Belediyesi tarafından yürütülmesine ilişkin protokolün imzalanmasının hemen ardından Tosya Belediyesi yaz mevsimi başında kolları sıvayarak oldukça büyük bir alanda zemin hazırlama ve soğuk asfalt serme işlemleri gerçekleştirdi.

 Aynı gün içerisinde hızlıca Kınık, Bayat ve Sevinçören, köy yollarında yapılan zemin hazırlama ve astar işlemlerini gerçekleştiren ekipler soğuk asfaltla üst yapı kaplama çalışmalarını tamamlayarak bir gün içinde 3 farklı köy yolunun asfaltla kaplamış oldu.

 Kısa sürede zemin hazırlıklarını tamamlayan ve hava sıcaklıklarının uygun seviyelere çıkmasıyla birlikte de asfalt atımına başlayarak bölgedeki olumsuzlukları gideren ekipler oldukça sağlıklı bir üst yapının halkın hizmetine sunulduğunu belirtti.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Çil ile birlikte yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek; “Yolun bir an önce bitmesi ve hizmete açılması için gerekli tüm operasyon el kabiliyetimizi burada kullanacağız. Köyde yaşayan vatandaşlarımızın ulaşımda yaşadığı zorlukları atlatmaları ve daha rahat bir ulaşımı elde etmeleri için geçtiğimiz günlerde Tosya Kaymakamlığı ile yaptığımız sözleşmede yer alan tüm köy yollarını vaktinde bitirmek için sona yaklaşmış bulunuyoruz. Ayrıca önümüzdeki günlerde şehir merkezinde sıcak asfalt çalışmalarımız başlayacak” dedi.

Sedat

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan_3737
Hakan_3737 - 1 yıl Önce

Kış geldi derler yapmazlar 2014 yılında anket yapılmıstı yollar mı yapılsın festivalmi diye o gunden bu güne ne yollar yapılıyor nede festival şehir dışından gelen insanlar ne der bildiğin rezalet köy yolları bittikten sonra calışma olursa da bilin ki çukurları doldurmak olur. İş lafa gelince asfalt tesisimiz var parke üretiyorz ama kendi yolumuzu yapamıyoruz yıllardır :) :) Yapılırsa seçimden bikaç ay önce yapılır yol yaptıkya derler.

Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Ee abi ne yol yaptılar nede festival Başkan geldi anayolu yaptırdık dedi onu zaten kara yolları yaptırıyo

Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Şehir içi yolları ne olacak

Tosyalı patron
Tosyalı patron - 1 yıl Önce

Tosya zaten 10 yıl geriden geliyor kastamonunun en buyuk ilcesi ama malesef gerideyiz carsi merkezi rezillik zaten giris cikislar ole bide asfalt yapacam diyosunuz

Tosyalı2
Tosyalı2 - 1 yıl Önce

Köy yollarını 2. Planda tutsanız da ilk başta şehir merkezindeki yolları Yapsanız saha iyi olur yeni aldığımız arabanın bile anası ağlıyor her ay servise para ödemekten usandım yazık mı günah değil tabi şunda unutmayalım belediye başkanımız millet vekilliğine adaylığını koyacak heralın o yüzden böyle yapıyor

SIRADAKİ HABER

banner258

banner256