Bakan Faruk Özlü Tosya Kaymakamına ''Tosya'ya Özgü ne var ise getirin tescilleyelim''dedi

Sizler Tosya’ya ait ne var ise Tosya’ya özgü ne var ise mahreç olsun marka olsun alın bizlerde yardımcı olalım.

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesini ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kaymakam Deniz Pişkin’e  "Tosya’ya ait ve Tosya’ya özgü ne var ise getirin bunları tescilleyelim" dedi.

 Bakan Faruk Özlü, Tosya'daki sanayicilerle bir ar bir araya geldiği toplantıda kendisine hediye edilen Tosya Bıçkısı ve Tosya Kesesini alıp inceledikten sonra kısa bir değerlendirmede bulundu. Bakan Özlü Tosya Kaymakam Deniz Pişkin’e dönerek Patent Kurumunun kendi bakanlığına bağlı olduğunu ifade ederek ‘’ Mahreç ve marka alma süreçlerini ve masraflarını azalttık. Sizler Tosya’ya ait ne var ise Tosya’ya özgü ne var ise mahreç olsun marka olsun alın bizlerde yardımcı olalım. Bu bıçkı olur, kese olur, Kapı olur bunlara marka ve mahreçleri alın. Yarın birisi çıkıp Tosya’nın elinden almasın. Lütfen başvurun ben sizlere yardımcı olacağım’ ’dedi.

Sedat

YORUM EKLE
YORUMLAR
güzel haber
güzel haber - 2 yıl Önce

İlk önce böyle haberler yapmalıydınız sandıkki sayın bakanımız Tosya'ya hiçbir müjde vermedi. Kaymakamda böylesine aktifken bu işin üzerine eğilmemiz farz olmuştur. Allah memleketimiz için emek veren herkesden razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner258

banner256