BAHÇELİEVLER MAHALLESİ MUHTARI HALİM KOÇAK KÜLLİYEDE

BAHÇELİEVLER MAHALLESİ MUHTARI HALİM KOÇAK 16'INCISI GERÇEKLEŞTİRİLEN MUHTARLAR TOPLANTISINA KATILMAK İÇİN CUNHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNE GİTTİ

BAHÇELİEVLER MAHALLESİ MUHTARI HALİM KOÇAK KÜLLİYEDE

Haber-İHA-Sedat Ağacıkoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 9 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi. Aksaray, Artvin, Bursa, Elazığ, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Ordu ve Sakarya’dan gelen 400’e yakın köy ve mahalle muhtarı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misafiri olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen öğle yemeğinde ağırlandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın misafirleri arasında Tosya ilçesi Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Halim Koçak'ta bulunmakta.

16’ıncısı gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemek öncesinde muhtarlara hitaben bir konuşma yaptı. Misafir ettiği muhtarların, geldikleri şehirlerdeki vatandaşlar adına orada bulunduklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir türküdeki ‘Şükür erenler geldi / Derdim derenler geldi / Yâri görmedi isem / Yâri görenler geldi’ sözlerine atıfta bulunarak, “Sizleri görmekle, sizlerle hasbihal etmekle, o şehirlerimizdeki vatandaşlarımızla da kucaklaştığımıza inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmasında ‘muhtarlık’ müessesesinin geçmişine değinen ve Osmanlı döneminde ‘yiğitbaşı’ ve ‘kethüda’ gibi, muhtarlara benzer görevler yürüten kişilerin olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet yapısının daha ayrıntılı şekilde yapılandırılması süreciyle birlikte, bugünkü muhtarlıkların ortaya çıktığını söyledi ve “Bugün valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, ellerindeki geniş imkânlarla çok önemli hizmetler ifa ediyorlar. Ama hala devletin milletimizle her gün yüz yüze, ilişki içinde olan seçilmiş temsilcileri, siz muhtarlarımızsınız” dedi.


Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER