99 YAŞINDA SEÇİMDE SANDIĞA OY PUSULASI İLE BİRLİKTE NE ATTI

95 YAŞINDA SEÇİMDE SANDIĞA OY PUSULASI İLE BİRLİKTE NÜFUS CÜZDANINI ATTI

 SEDAT AĞACIKOĞLU 
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu ili Tosya ilçesi Çaybaşı köyünde seçimde oy kullanımında ilginç manzaraya sahne oldu.

Edinilen bilgilere göre bir önceki yerel secimlerde oy kullanan Tosya'nın Çaybaşı köyünde yaşayan 99 yaşındaki Mehmey Güney oy kullanmak için geldiği sandıkta muhtar oyunu kullanırken iç cebinden çıkardığı seçmen kağıtı ile birlikte farkında olmadan nüfüs cüzdanını oy sandığına attı.
Mehmet Güney, yaptığı açıklamada, bugüne kadar çok oy kullandığını belirterek, seçimin Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Güney, ''Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Hangisi hayırlıysa o kazansın.Seçimde oy kullanmak için sandık başına gittim.Oy pusulusını zarfa yerleştirirken farkında olmadan cebimden çıkardığım seçmen kağıtı ile nüfus cüzdanımı sandığa atmışım" şeklinde konuştu.
Yıllardır Çaybaşı köyünde yaşadığını söyleyerek köydeki en yakın arkadaşının Kıbrıs gazisi Arif Çiftçi'nin olduğunu söyledi.


Köy sakinleri 95 yaşındaki Mehmet Güney'in 3,5 yıl askerlik yaptığını söyleyerek köyde geçen ilginç bir anısını anlattılar.'' Mehmet Güney amca 3,5 yıl askerlik yaptıkdan sonra terhis olarak köye döndüğünde kendisini halen jandarma olduğunu ve ona göre yaşamaya başladı.Bir gün köyde su meselesi olduğu zaman ben jandarmauım diyerek olaya müdahele etmek istemiş.Annesi oğlum dur hele sen karışma desede Mehmet Güney anne ben jandarmayım şu gömleğimin bir düğmesini koparsınlarda ben onlara sorarım diye annesine tavır almış.Anneside dur oğlum bak sana sütümü helal etmem sen karışma diyerek oğlunu sakinleştirmiş''dediler.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 23:30
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

bu siteye yorum yazılabiliyormu eğer yazılıyorsa benim yazdıklarım neden çıkmıyor eğer yazılmıyorsa neden yorum için bu alanı ayırdınız.

SIRADAKİ HABER