90 YAŞINDA Kİ TOSYA'LI ZEKİYE NİNE OY VERECEĞİ PARTİYİ AÇIKLADI

90 YAŞINDA Kİ TOSYA'LI ZEKİYE NİNE OY VERECEĞİ PARTİYİ AÇIKLADI

90 YAŞINDA Kİ TOSYA'LI ZEKİYE NİNE OY VERECEĞİ PARTİYİ AÇIKLADI

(İHA) -

  AK Parti Antalya Milletvekili aday adayı Harita Mühendisi Ferdi Akkaya, hayatında bir kez Adnan Menderes’e oy veren 90 yaşındaki seçmeni evinde ziyaret etti.

Seçim çalışmaları için Antalya seçmeni ile bir araya gelen AK Parti Antalya Milletvekili aday adayı Harita Mühendisi Ferdi Akkaya, Konyaaltı ilçesi Hisarçandır Mahallesi’nde yaşayan Kastamonu Tosya doğumlu 90 yaşındaki Zekiye Gökalp’i evinde ziyaret etti. Şimdiye kadar kendisiyle görüşmek isteyen hiç bir siyasetçiyi kabul etmediğini belirten Zekiye Gökalp, Akkaya’ya, darbe dönemlerini anlattı.

Ziyarette o günleri anımsayan Gökalp, babasıyla namaz kıldığı sırada yaka paça gözaltına aldığını söyleyerek, şöyle dedi:
  “Ocak ayının 18’iydi ve 82 erkek ve bir de ben olmak üzere toplam 83 kişiyi 3 saat yürüttükten sonra getirdikleri nezarete attılar. Tepemizden de su tutuyorlardı. ‘Baba üşüyorum’ dedikçe babam bana ‘Allah de kızım. Allah diyen üşümez’ diyordu. Tepemizden sular akıtılarak günlerce nezarette yatırıldık. Hakim karşısına çıkarıldığımda ise neden askerin kafasını yardığım soruldu, ben de anlattım.  Hakkımı kesinlikle helal etmiyorum. ”


  YAŞAYAN BİR TARİH

  68 yaşındaki Oğlu İsmail Gökalp ve torunu Barış Gökalp ile Antalya’da yaşamını sürdüren Zekiye Gökalp ile sohbet eden Ferdi Akaya,  “ Kendisi yaşayan bir tarih. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Hayatı boyunca bir kere ve yalnızca Adnan Menderes’e oy kullandığını söyledi. AK Parti’ye oy vereceğinin sözünü kendisinden aldık. Allah ömür verirse seçim günü kendisini sandığa bizzat götüreceğim ve oy kullandıracağım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 23:33
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atsız
Atsız - 4 yıl Önce

Bunumu haber yaptın yazıklar olsun Aklınızı başınıza ALIN

bir acaip tosyalı
bir acaip tosyalı - 4 yıl Önce

Tosya'nın gündemine bak gerçekten büyük bir olay teyze akpye oy veriyormuş bizde verelim

SIRADAKİ HABER