19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 99 yıldönümü Tosya'da coşku içinde törenlerle kutlandı.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 99 yıldönümü coşku içinde törenlerle kutlandı.

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 99 yıldönümü coşku içinde törenlerle kutlandı.

 Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Özgün Yapağı, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, CHP Tosya İlçe Başkanı İsmail Okuducu, MHP Tosya İlçe Başkanı Muvaffak Etyemez, Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü İsmail Kesgin, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü İsmail Kesgin, Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Saygı Duruşu sonrasında ses sistemlerinde yaşanan sorun nedeni ile kısa süreli bir bekleme olması sonrası bayrama katılan vatandaşlar ve protokol hep birlikte İstiklal marşı okudu.

Açılış konuşmasını İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü İsmail Kesgin yaptı. Kesgin konuşmasında’’ Bugün Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönülle dolaşmasının 99.ncı yıl dönümü. Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur” dedi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından İlçemizde yapılan çeşitli spor dallarında dereceye girenlere ödülleri ve kupaları Kaymakam Deniz Pişkin ve protokol üyeleri tarafından verildi.

  (SDA-

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER