14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününde Tosya Kaymakamı önemli mesajlar verdi

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeni ile Deniz Bank Tosya Şubesi ve Tosya Ziraat Odası Başkanlığınca ortaklaşa Tosya Ziraat Odası Başkanlığı önünde program düzenlendi.

Haber: Sedat Ağacıkoğlu-İHA

 Programa Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin, diğer kurum yöneticileri, banka çalışanları ve Tosyalı çiftçiler katıldı. Programda açılış konuşmasını Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken yaparken Deniz Bank Şube Müdürü Elif Katırcıoğlu Akacık, Başkan Kazım Şahin ve Kaymakam Deniz Pişkin söz aldı.

 Tosya’daki tarım arazilerinin çokluğuna vurgu yapılırken yeteri kadar bu arazilerden verim alınmadığına dikkat çekildi. Özellikle çiftçinin akaryakıt ihtiyacını yüksek maliyetlere giderdiği de ifade edilirken akaryakıt desteklemelerinin arttırılması vurgulandı. Tosya’da nüfusa oranla çiftçi kayıt sistemine kaydolanların oldukça düşük olduğu da dile getirilirken program yemek ikramı ile sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çifti Metin Aktaş
Çifti Metin Aktaş - 11 ay Önce

Sayın Kaymakam bey lütfen samimiyet diyorsunuz da,bu eleştirdiğiniz kurumların ilçedeki amiri siz değilmisiniz? Biz çiftçiler bilmeden anlatılmadan neyin projesini yapalım.Köyleri siz gezdiniz beraberinizde bu kurum müdürleri de olsaydı da anlatsalardı.Eleştirdim diyorsunuz o günden sonra bu kurum müdürleri ile ilgili nasıl bir çalışma yapıldı.Ben de bu sene hiç bir mahsül ekmedim,ekemedim.

mehmetali
mehmetali - 11 ay Önce

avşar köyünün karşısında çeltik arazilerinin olduğu kızılöz köyünün batısında olan çeltik arazilerinin yolunu tam 3 defa yazdım.köylere hizmet götürme birliği doğru düzgün yolu iş makinesiyle kürümedi bile.şu anda bir o kadar daha o yolda heyelan meydana gelmiş olup yol neredeyse kapanmak üzere.getirsek ne yapılıyor hani.emrin altında olan köylere hizmet götürme birliği bile doğru-düzgün iş yapmıyor.bir defa gelipte bu yoldan geçtiniz mi?yok.bu yol 3 defa şikayet edildi kızılöz mahallesi,aşağı kayı veya yukarı kayı ve dağardı köyü muhtarları bu yolu görenler ve bilenler.hala bu yol atıl vaziyette bırakıldı.neyse bir 3 defa daha kaymakamlığa bu yolu yazmayayım...

Hayrettin Şahin
Hayrettin Şahin - 11 ay Önce

Sayın kaymakam bey sizmi vatandaşa gidip sorunları yerinde tespit edeceksin,yoksa vatandaş size makamınıza gelip mi anlatacak,bu devirde böyle bir yönetim anlayışı lütfen..

SIRADAKİ HABER