Tosya Kosgeb Girişimçilik Kursuna Rekor Başburu

KOSGEB ve Tosya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yeni girişimcileri desteklemek amacıyla ilçemizde “uygulamalı girişimcilik eğitimi” kursu açılacak.

Tosya Kosgeb Girişimçilik Kursuna Rekor Başburu

 Tosya Ticaret ve Sanayi Odası’nda KOSGEB yetkilileri tarafından kursa katılmak isteyen yeni girişimci adaylarına mülakat yapıldı. KOSGEB kriterlerine göre yapılan değerlendirmenin ardından mülakat sonuçları 25 Kasım 2016 Cuma günü açıklanacak.

Kursa katılmaya hak kazanan girişimci adaylarından 1. Grup 28 Kasım 2016 Pazartesi günü eğitime başlayacak ve 1 Aralık 2016 Perşembe günü akşamı sona erecek. 2.Grup ise 2 Aralık 2016 Cuma günü başlayacak ve 5 Aralık 2016 Pazartesi günü akşamı sona erecek.

Kursa katılmaya hak kazana toplam 60 yeni girişimci adayı 4 günlük uygulamalı girişimcilik eğitiminin ardından sertifikalarını alarak kuracakları işlerinde iş planını KOSGEB’e sunacaklar. İş planının kabul edilmesi halinde başta kira giderleri olmak üzere 50bin TL’ye kadar giderler KOSGEB tarafından karşılanacak.

İlçemizde açılacak olan uygulamalı girişimcilik eğitimine toplam 130 yeni girişimci adayı başvuru yaptı. Yapılan mülakat sonucunda 60 aday KOSGEB kriterlerine göre belirlenecek ve eğitime katılarak belgelerini alacaklar.
Kursa katılan yeni girişimci adaylarına KOSGEB tarafından 50binTL si hibe, 100bin TL si faizsiz kredi olmak üzere toplam 150bin TL destek sağlanacak.

Sedat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner258

banner256