Tosya Hey Tekstilde Gergin Bekleyiş Devam Ediyor

Tosya'da kurulan ve kısa zamanda faaliyete geçen Hey Tekstil Fabrikasının Çerkeşte faaliyet gösteren diğer bir fabrikası geçtiğimiz aylarda kapatıldı.

Tosya Hey Tekstilde Gergin Bekleyiş Devam Ediyor
banner266

Çerkeşte 600 kişinin çalıştığı fabrikanın kapatılması Çerkeş te büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü ile karşılandı.

Çerkeş medyasında büyük yankı bulan bu kapanma haberine birçok kişi kişisel yorumlarını paylaşırken, İlçe Belediye Başkanınında bu yönde çalışmaları bir sonuç vermedi ve yüzlerce kişi işsiz kaldı.

Tosya'da Faaliyet gösteren fabrika işçileride maaşlarını alamadıklarını belirtirken, bu durumu Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin'e ve Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz,e bu durumu anlattıklarını ifade ettiler.

Tosya Hey Tekstil fabrikasında çalışanların maaşlarını alamadıkları için ara ara çalışmama eylemi yaptıklarıda ilçe genelinde bilinen bir gerçek.

Birçok Aile tüm yaşam planlarını buradan alacakları paraya göre endeksledikleri için paralarının geç ödenmesi yada uzaması durumunda fabrika işçileri borçlarında da sıkıntıya düştüklerini ifade ettiler.

Çerkeşteki fabrikada yaşanan tüm sıkıntılar şu an Tosya’daki fabrikada da yaşanmakta olup, Firma yöneticilerinden Basın Kuruluşlarına veya Ulusal Haber Temsilcilerine şu ana kadar konuyla ilgili bir açıklama yada bildiri yapılmadı.

Tosya olarak umud ediyoruz ki , yüzlerce ailenin geçim kaynağı olan Hey Tekstil Fabrikası, Çerkeş’teki ile aynı kaderi paylaşmaz.

Burada dikkat çeken bir konu ise Çerkeş haber sitesinde Çerkeşteki Fabrikanın kapatılma haberinin altına yazılan yorumlarda Tosya’lılarında yorum yazmış olmaları.

İlgili Haber 1 TIKLAYIN okuyun
İlgili Haber 2 TIKLAYIN okuyun

Kastamonu / Tosya
Alaattin Keşoğlu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferdi BAL
Ferdi BAL - 8 yıl Önce

yıllarca yöneticilik yapmış olduğum bu firmada çokt fazla umutlu değilim, kaldıki 5 milyon dolar harcadıkları çerkeş fabrikasını kapatabiliyorlarsa, sadece cüzi bir tadilatla üretime başlayan ve mülkiyeti belediyeye ait olan tosya fabrikasından çıkmaları çok daha kolay olacaktır...ama şu bir gerçekki tosyadaki çalışma azmini ve insanını çook arıyacaklardır..benim çerkeşten tosyaya gelme gerekçemde tosya insanının çalışma azmi ve alçak gönüllüğüdür..slmlar...

xx
xx - 8 yıl Önce

Arkadaşlar bu fabrikada 200 kişi çalışıyor. Asgari 3 kişilık aile olarak ele alırsak 600 kişi buradan ekmek yiiyor. Sıkıntı her yerde olabilir. Dünyanın süper gücü Amerika'nın borcu nedeniyle bir kredi derecelendirme kuruluşu tarafından kredi notu düşürüldü piyasalar allak bullak. Durum böyle iken Hey Tekstil de sıkıntı yaşayabilir. Şimdi yüzlerce kişiye ekmek veren firma hakkında olumsuz görüş belirtenlere soruyorum: Bu güne kadar siz kaç kişiye ekmek verdiniz?
Veya Tosya'da 600 kişiye ekmek verebilecek bir yatırım getirebilecek misiniz?

Ferdi BAL
Ferdi BAL - 8 yıl Önce

Hey tekstilde maaşlar 2008/8 den beri böyle..bu tarihler arasındaki sayın hey tekstil yönetiminin aklımda kalan demeçleri ' 2009 ciro hedefi 100 milyon dolar,bunu başardık' hey travele alınan yatlar, hey turizme kayıyor, mart ayı tekstil ayı olacak vs bunlar uzar gider, bakın ben 5 yıl mali işlere baktım, az çok neyin ne olduğunu biliyorum, burda hey tekstil kötülenmiyor..ama insanları sömürmek anlamından en büyük şahitlerden biri olarak habere yorum yazma gereği duydum..inşallah çalışanlar mağdur olmaz ve hey tekstilde ülkeye katma değer yaratmaya dvm eder..

adım boşver çilekeş diyelim
adım boşver çilekeş diyelim - 8 yıl Önce

hey gidi hey tekstil bu bizim maaşlar ne zaman düzelecek ramazanı parasız geçirdik bayrama allah kerim ama işşallah yatar bayrama çünki bu kadar kalektersiz deyildir aynur hanım yatır lütfen paraları aynur hanım çok ihtiyacımız var hey tekslin eski halini istiyoruz inşallah olur

eski bir işçi
eski bir işçi - 8 yıl Önce

arkadaşlar 2008 de ben de tosya hey de idim biz çok mu sahib çıktık fabrikaya herşeyde iki üç kendini bilmezin gazı ile hemen eylem herşey çok çalışmak değildir evet çalıştık hem de çok ama ali bey işçi sözcüsü seçti o sözcülerin kaçı içeride olan hareketleri söyledi iki muhasebeci kovuldu usulsüzlükten birinin evi yandı diğerinin araba güme gitti bunlar da tosyalı idari personelin içerideki ahlaksızlıkları ali beye söylendimi idari personel işçinin içinden bi kaç kişi ile alem yapıp şirket hesabı diye geçtiler herkesin haberi var bunlardan dolduruşa gelmeyin arkadaşlar sahip çıkın fabrikanıza inanın iyi hiç bir işyeri yok

halen çalışan
halen çalışan - 8 yıl Önce

2008 de çalıştım diyen arkadaş doğru söylüyor dedi kodu dedi kodu size birşey söyleyeyim öle yorum yazmak hak aramak değildir paraları fazla alırken hepimiz mutlu idik şimdi herkesten ricam rencide edici yorum yazmayalım yeni gelen tekstile mi güveniyosunuz ltd şirketi ordaki ütü paket şefi hey de idi çok övüyodu şimdi de heyi atıp tutuyor işçi ayartıyor kimse gaza gelmesin sabredelim inşallah sonucu güzel olcak eminim

cvp...hey.. gidi hey...
cvp...hey.. gidi hey... - 8 yıl Önce

kendisi sorsan ne yazdığını bilmez dedi kodu çok ya kulaktan kulağa duymuştur dedi kodunun yoğun olduğu bir firmadır.fabrikada bişey konuşulsun otobüse binildiği dakka çarşıya gelene kadar 1000 oluyor o dedikodu.2 muhasebeci kovulmuş diye yazmış bu dedikoducu ben yakın bildiğim konu idareden olduğum için asım beye ben şahitim kartını bıraktı ben istifa ediyorum diye onlarda 2-3 gün bekletti istanbul görüşmeleri ile..anlıyacağınız asım bey kovulmadı kendi istifa etti çok kişi de seviyor çok kişiyede yardım etti yukarda Allah var gördüysen yaz.gelelim evine arabasına yanındamısın.şuan ailesiyle mutlu bir yuvası var burdan dedikodu yazıpda olayı bir yerlere çekme ayıpp Allah var.haa arabasına gelince işyeriyle takas etti sonra işyerini geri aynı kişiye verdi aylık parası geliyor o gelen paraylada bir iş kurdu.kusura bakmayın asım bey gerçekleri söylemek zorunda kaldım.şimdiden sizden özür diliyorum..insanlarada yalnış bilgi yazıpda bilgi kirliliği yaratmayın Allah biliyor ve görüyor...

ilker
ilker - 8 yıl Önce

2008 yılından bu yana halen çalışmaktayım idarede ne olmuş ne bitmiş anlam veremiyorum hacısı da yaptı ahlahsızı şefide insanlar dışardan geldi kim bozdu bunları bi düşünün çalıştırın bakıyım şu saksılarınızı bölüm şefine kadar yalakalıktan neler yaptılar adamlara işlerinden ettiler bazıları..bu yorumlarla vaktinizi oyalayacağınıza biran önce sağlıklı bir iş bulun


SIRADAKİ HABER